Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Waiting on Wednesday

Waiting on Wednesday (9)

19. února 2014 v 15:06 | Ronnie

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Velká ryba
Autor: Daniel Wallace
Nakladatelství: Argo
Anotace: William čelí nelehkému úkolu: jeho otec umírá, ale ani na smrtelné posteli nepřestává bájit, lhát a vyprávět o neuvěřitelných dobrodružstvích, která za života zažil. William se spolu s ním noří do labyrintu rodinných příběhů a zkazek a snaží se proniknout k jádru otcovy osobnosti. Podaří se mu s otcem sblížit, než se nadobro protne skutečnost a mýtus? Knihou Velká ryba se Daniel Wallace představil americkému čtenářstvu jako nepřehlédnutelný autor vynikající fantazií, vycházející ze svých jižanských kořenů. Román s úspěchem zfilmoval Tim Burton.


Kniha nese podtitulek: Román mytických rozměrů. No koho by to nezaujalo? Dobře, všechny asi ne, ale mě rozhodně ano. Sice nevím, co bych od knihy měla nebo neměla očekávat, takže radši neočekávám vůbec nic, ale mám takové tušení, že se mi bude líbit. Anotace mě ohromně nalákala, zní to skvěle. Knížku už mám i doma, ale ještě jsem se do ní nepustila. Doufám však, že to stihnu, co možná nejdřív, protože už se opravdu moc těším.

Četli jste někdo Velkou rybu? Pokud ano, uvítám každý váš názor. A pokud jste knihu nečetli, zaujala vás? Možná, že jste viděli film, který byl podle knihy natočen? V tom případě mě to samozřejmě také moc zajímá.Waiting on Wednesday (8)

5. února 2014 v 17:36 | Ronnie

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Easy?
Autor: Tammara Webber
Nakladatelství: Jota
Anotace: Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy sestal díky náhodnému setkání jejím zachráncem...
Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí?
Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne.
Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné - vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu.
Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.


Existenci knihy Easy? jsem postřehla už před nějakou dobou, ale na první pohled mě vůbec nezaujala a tak jsem se o ni dál nijak nezajímala, ale protože mi EM tuto knihu doporučila (a mě opravdu moc zajímá a těší vše, co mi doporučíte a vůbec napíšete), musela jsem se po ní samozřejmě podívat. A udělala jsem dobře. Přečetla jsem si anotaci a vůbec to nezní zle. Naopak! Další New Adult kniha a bude asi dost zajímavá. A já si ji tedy rozhodně musím přečíst.Už se nemůžu dočkat.

Takže, pokud jste tuto knihu četli, moc mě zajímá váš názor. A samozřejmě mě váš názor zajímá i v případě, že jste knihu nečetli! :-)


Waiting on Wednesday (7)

1. ledna 2014 v 9:00 | Ronnie

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Hra o trůny
Autor: George R. R. Martin
Nakladatelství: Talpress
Anotace: Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy...
Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn.
A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází!


Hru o trůny, případně i další díly ze série Píseň ledu a ohně už spousta z Vás nejspíš četla, nebo jste alespoň viděli seriál, který byl podle knih natočen. Já jsem v tomhle trochu pozadu a dá se říct, že částečně záměrně. Pokud jde o seriál, tomu se zcela vědomě už dlouho vyhýbám, protože si chci přečíst knihu a je mi jasné, že po shlédnutí seriálu,už bych se ke čtení nikdy nedonutila. Takže stále čekám až se naskytne vhodná příležitost si knihu přečíst. Už ji mám doma, ale zatím se do ní tak trochu bojím pustit. Nějak nevím, co bych měla očekávat. Snad všichni celou sérii ohromně chválí a já věřím, že je opravdu skvělá a docela se těším, ale stejně mám obavy, co na to řeknu. No, to asi zjistím nejlíp, když to přečtu.

A co vy? Četli jste? Co na ni říkáte? Líbila se Vám? Nebo ne? Možná se teprve chystáte si knihu přečíst? Všechno mě ohromně zajímá a budu ráda, když mi k tomu něco napíšete. :-)Waiting on Wednesday (6)

25. prosince 2013 v 19:56 | Ronnie

Středeční meme pořádanéBreaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Jsem zlomená
Autor: Tahereh Mafi
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem.


Před pár dny jsem dočetla první díl této série a musím říct, že kniha to byla skvělá. Proto už se moc těším na pokračování, které si snad přečtu, co nejdřív. Doufám, že to bude minimálně tak dobré čtení, jako u Roztříštěné.

Pokud tuto sérii znáte, určitě mi dejte vědět, co na ni říkáte.


Waiting on Wednesday (5)

9. října 2013 v 9:20 | Ronnie

Středeční meme pořádanéBreaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.Reset
Autor: Amy Tinterová
Nakladatelství: Egmont
Anotace: Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ (Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění). Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček - Callum Reyes - je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z miry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat - jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem…


Dystopií je v dnešní době nepřeberné množství a vymyslet jedinečný příběh je tak velice těžké. Reset je další z řad dystopických knih, a jak už možná víte, já jsem velkým příznivcem tohoto žánru. Konkrétně tato kniha mě velmi zaujala, protože mi její námět připadá poměrně originální a hlavně velice zajímavý. Nezbývá tak než doufat, že se mi jednou poštětstí a knihu si přečtu. Rozhodně se na to moc těším, protože hodnocení této knihy jsou opravdu pozitivní.

Pokud jste Reset už četli, určitě mi dejte vědět, jak se Vám kniha líbila, případně jestli se na čtení teprve chystáte.


Waiting on Wednesday (4)

15. května 2013 v 16:28 | Ronnie

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Ten, kdo stojí v koutě
Autor: Stephen Chbosky
Nakladatelství: Brio
Anotace: Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze.


Kdekoliv na tuhle knížku narazím, tam je neuvěřitelně vychvalována, takže je jasné, že si ji prostě musím přečíst. Kniha je oprvadu maličkatá a hodně tenká, určitě tedy nezabere mnoho času, navíc je to prý vážně skvělý příběh, takže není co řešit. Jsem taky hodně zvědavá na film, kde hrají skvělí herci. Už se vážně moc těším. Doufám, že si Charlieho příběh přečtu už brzy.
Waiting on Wednesday (3)

8. května 2013 v 11:02 | Ronnie

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Dívka z nočních můr
Autor: Kendare Blake
Nakladatelství: Baronet
Anotace: Před několika měsíci Anna Korlovová ve svém sklepě otevřela bránu do pekla a zmizela, ale lovec duchů Cas Lowood se přes to nedokáže přenést.
Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít - a ne aby chodil po světě napůl mrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval.
Vidí teď Annu všude - někdy v nočních můrách, a někdy dokonce za bílého dne. Něco s ní ale není v pořádku a nejsou to jenom sny. Někdo Annu mučí a pokaždé, když se mu zjeví, je trýzněna novým a ještě krutějším způsobem.
Cas netuší, co se s Annou stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že si nezaslouží, co se jí tam děje. Anna mu nejednou zachránila život a je načase jí oplatit laskavost.


Četla jsem první díl. který se mi opravdu hodně líbil, sice to nebylo tak děsivé, jak jsem očekávala, ale to mi vůbec nevadí, kniha je napsána skvěle, no a jelikož se mi první díl tolik líbil, je jasné, že musím mít i pokračování, které si myslím bude hodně zajímavé a už jsem vážně zvědavá, jak to dopadne.


Waiting on Wednesday (2)

10. října 2012 v 12:48 | Ronnie

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Zahrada kostí
Autor: Tess Gerritsen
Nakladatelství: Knížní Klub
Anotace: Neznámé kosti, neodhalená tajemství a nevyřešené zločiny vrhají své zlověstné stíny až do současné doby - nový strhující kriminální román bestselleristky Tess Gerritsenové. Autorka v něm důmyslně propojuje osudy současných postav (na scénu opět přivádí soudní patoložku Mauru Islesovou) s příběhem z devatenáctého století, osvědčuje přitom dokonalou znalost historických reálií včetně nesnadných počátků moderní medicíny a temnou spletí hrůzných zločinů směřuje k šokujícímu závěru.


Kniha vypadá, alespoň podle anotace opravdu velice zajímavě, navíc po té, co jsem u Rodaw narazila na recenzi, která je vážně samá chvála, jsem přesvědčená, že knihu prostě musím mít. Takže zrovna dnes mám v plánu si ji objednat, i když ještě malinko váhám, ale myslím, že mé rozhodnutí už je předem jasné.Waiting on Wednesday (1)

8. srpna 2012 v 14:00 | Ronnie

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.Modrá jako safír
Autor: Kerstin Gier
Nakladatlelství: CooBoo
Anotace:Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!


První díl z této série, Rudá jako rubín, se mi opravdu moc líbil a tak jsem rozhodně moc zvědavá na pokračování, které sice už snad nemůže být lepší, prootže první díl byl jedním slovem bomba, ale třeba budu mile překvapena, no rozhodně by mi to nevadilo :-)... a navíc zase ta obálka. 
 

Reklama