Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Posuď knihu podle obalu

Posuď knihu podle obalu (3)

25. března 2012 v 20:52 | Ronnie

Úkolem tohoto nedělního meme z dílny Syki je zveřejnění jedné libovolné knihy a posouzení její obálky.

Název: Železný král
Autor: Julie Kagawa
Anotace: První díl skvěle hodnocené "young adult" série s nádechem fantasy. Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Během záchranné mise se ukáže, že Meghan je dcerou mocného Letního krále a ona samotná je pro mnoho obyvatel říše cennou trofejí. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné…Názor na obálku: Když jsem tuhle obálku viděla poprvé na nějaké internetové stránce, zůstala jsem jenom zírat. Wow. Vážně nádherá, myslím, že většina lidí se mnou musí souhlasit. Obálka je prostě perfektní nutí mě se na ní dívat, má v sobě takové zvláštní kouzlo, ty jemné barvy do celého konceptu krásně zapadají a celkově se mi zdá, že to i moc dobře vystihuje příběh, který má být o víle, proto se zde ta jemnost, která by u jiných obálek mohla vypadat příliš nevýrazně, krásně hodí.Posuď knihu podle obalu (2)

11. března 2012 v 12:28 | Ronnie

Úkolem tohoto nedělního meme z dílny Syki je zveřejnění jedné libovolné knihy a posouzení její obálky.


Název: Povolání: Zaklínačka
Autor: Olga Gromyko
Anotace: Fantasy dobrodružství o mladé zaklínačce, která se umí ohánět lépe slovy než mečem a dar použití magie dostala snad od všech sudiček.
Volha Redná, osmnáctiletá studentka praktické magie, dostane za úkol vydat se do upírského panství a zjistit, co je pravdy na hlášení o tamním výskytu krvelačného netvora. Podivné je, že takovým úkonem byla pověřena právě ona, ne nějaký jiný, zdatný zaklínač. Navíc prostředí plné upírů není právě ideálním místem pro mladou dívku… Hlavní hrdinka má ovšem dvě silné zbraně: talent pro magii a ostře nabroušený jazyk. Nezalekne se skoro ničeho - ani partičky nabroušených upírů, ani podivné příšery, která ji chce sežrat, ani protivného profesora. Snad jen ta zápočtová práce, co musí napsat, jí dělá vrásku na čele.
Humorná fantasy o drzé mladé zaklínačce je napsána svižným jazykem, čtenáře snadno zaujme a pobaví. Sympatická hlavní hrdinka je nosným pilířem celého příběhu, vyšperkovaného vtipnými dialogy a dobrodružnou zápletkou. Nejedná se o následovnici ani Harryho, ani Geralta… je tu prostě Volha.

Názor na obálku: Tohle je přesně ten typ obálky, který vás okamžitě upoutá. Kresby Romana Kýbuse jsou prostě nádherné a tato v kombinaci s trochu tajemnými barvami, ihned bije do očí. Takže obálka je skvělá, moc krásná klidně bych si knížku koupila už jen podle obálky, protože mít doma v knihovničce knihu s tak úžasnou obálkou, si klidně nechám líbit.


Nemůžu jinak, já tuhle obálku prostě zbožňuju, nejde mi, se na ni vynadívat, vážně se mi moc líbí, parádní.


Posuď knihu podle obalu (1)

4. března 2012 v 18:37 | Ronnie

Jde o meme, které vytvpřila Syki, jehož úkolem je zveřejnit jednu knihu a posoudit její obálku.


Název:
Intriky (Luxus 2)
Autor: Anna Godbersen
Anotace: Život v přepychu.

Pravá láska. Falešní přátelé. Skandální pomluvy. Vítejte zpátky na Manhattanu v roce 1899.

Půvabné dívky v krásných šatech, které se baví až do svítání na večírcích, neodolatelní mladíci s uličnickým úsměvem a nebezpečnými úmysly. Drobné lži, temná tajemství a skandální vztahy. Takový je Manhattan roku 1899…

Jak kolují zvěsti o předčasné smrti nejzářivější newyorské hvězdy Elizabeth Hollandové, všechny oči se upírají na její nejbližší: na sestru Dianu, jedinou naději rodiny na záchranu; na Henryho Schoonmakera, živel, který Elizabeth nezkrotila; na Penelopu Hayesovou, jež se chystá přivlastnit si vše, co po její nejlepší přítelkyni zůstalo; dokonce i na Elizabethinu bývalou komornou Linu Broudovou, která pochopí, že i když jsou peníze a původ důležité, pomluvy mají mnohem větší váhu.
Nic není nebezpečnější než skandál… nebo cennější než tajemství.

Názor na obálku: Obálky série Luxus jsou podle mě opravdu nádherné a jsem si jistá, že nejsem jediná kdo si tohle myslí. Výjimkou není ani díl druhy-Intriky. Šaty, které má na sobě modelka na obálce jsou úžjasné a já bych si opravdu moc přála aspoň jedny takové doma mít, i když moc nemusím červenou barvu, ale i tak je to určitě velké plus a myslím, že by to mohlo nalákat nejednu čtenářku. Obálka je zkrátka tedy aspoň pro mě určitě pastvou pro oči. Celá obálka vypadá skvěle, krásně se tam vyjímá písmo, jen možná výraz dívky na obálce je trochu tvrdý, mohla by se trochu usmát a bylo by to ještě lepší. Ale i tak má tahle série určitě jedny z nejlepších obálek vůbec. 
 

Reklama