Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

On my wishlist

On my wishlist (16)

13. září 2014 v 16:15 | Ronnie

Meme z dílnyBook Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.Splynutí (Julianna Baggott) •Elita (Kiera Cass)

Dnešní výňatek z mého wishlistu se nese ve znamení druhých dílů. Splnyutí je pokračováním dystopické série Čistý, která mě opravdu uchvátila. Je to skvělá, originální série a na její druhý díl se velice těším. Jen jsem zatím nikde nedohledala, kdy by měla kniha v ČR vyjít, tak pokud to náhodou někdo víte, dejte mi prosím vědět. :-)

A další knihou je Elita, druhý díl Selekce, kterou jsem před pár dny dočetla a byl to krásný, sladký a milý příběh s úžasným princem, takže je jasné, že i Elitu musím mít. Snad se mi bude líbit minimálně tak, jako první díl. A navíc ty obálky. :-D


Znáte tyto série? Četli jste je? Nebo to máte alespoň v plánu?On my wishlist (15)

28. června 2014 v 12:01 | Ronnie

Meme z dílny Book Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.


Cena nevinnosti (Rebecca James) • Rozlet Gemmy Hardyové (Margot Livesey)


Cena nevinnosti mě nejdřív v podstatě neoslovila, od autorky jsem nic nečetla a říkala jsem si, že to nejspíš nebude nic pro mě. Zkrátka, že se bez této knihy v klidu obejdu. Jenže jsem si nepřečetla anotaci. A to byla chyba. Když jsem to konečně napravila, zjístila jsem, že tuhle knihu NUTNĚ musím mít... zní to vážně skvěle a moc se na čtení těším.

Rozlet Gemmy Hardyové je dalším moderním zpracováním příběhu Jany Eyrové. Už jen to mi stačí k tomu, abych po knize toužila. Janu Eyrovou, celý ten příběh mám opravdu moc ráda a tak jsem velmi zvědavá na toto moderní pojetí.


Plánujete si také pořídit některou z těchto knih? Nebo jste je už dokonce četli? A líbily se Vám?


On my wishlist (14)

10. května 2014 v 18:17 | Ronnie

Meme z dílnyBook Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.


První stříbrná kniha snů ( Kerstin Gier) • Podivné město (Ransom Riggs)


Dneska jsem ze svého wishlistu vybrala dvě knihy, na které se ohromně těším. První je Stříbrná kniha snů, která je pro mě skoro jako povinnost, jelikož jsem od autorky Kerstin Gierové četla její sérii Drahokamy, která je perfektní, je jasné, že její další kniha mi nesmí ujít. A určitě bude zase skvělá.

A další je Podivné město, což je druhý díl série Sirotčinec slečny Peregrinové (pro podivné děti?). Přiznám se, nevím, jak se ta série přesně jmenuje, ale jedno vím zcela jistě. Série je to skvělá. První díl jsem četla loni o letních prázdinách a zdá se mi, že to byla přesně ta správná doba pro čtení takového příběhu. Takže jsem ráda, že u nás už brzy vyjde pokračování, pokud vše dobře dopadne, bude to v srpnu, takže to se mi skvěle hodí do krámu. Těším se. Mimochodem, ta obálka je vážně docela děsivá, nemyslíte?


Znáte knížky Kerstin Gierové? Četli jste je? Líbily se Vám? Plánujte si taky pořídit její novou knihu? A co Sirotčinec? Smějící seOn my wishlist (13)

29. března 2014 v 12:52 | Ronnie

Meme z dílny Book Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.


Sophie (Emma Pearse) • Dopisy z ostrova Skye (Jessica Brockmole)


Dnes jsem se rozhodla tak trochu odpoutat od žánru Young Adult a vybrala jsem knihy zcela jiné. Sophie je kniha o pejskovi, což je první důvod, proč ji musím mít a taky je to kniha o pejskovi, který se jmenuje úplně stejně jako jeden z našich miláčků, takže je Vám asi jasné, že tady prostě nemám na výběr. A moc se těším až si knížku přečtu.

Pak tady mám Dopisy z ostrova Skye, což je novinka, která vypadá naprosto skvěle! Navíc ta obálka! Nádera. Zbožňuju modrou! Asi to bude příběh poměrně dost smutný, ale to mě rozhodně nemůže ani v nejmenším odradit.


A vy mi napiště, jestli Vás některá z těchto knih zaujala a především, co na Vašem wishlistu aktuálně zaujímá nejvyšší příčky. :-)On my Wishlist (12)

8. února 2014 v 13:27 | Ronnie

Meme z dílny Book Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.


Jsem zlomená (Tahereh Mafi) • Cress (Marissa Meyer)


Zlomená je pro mě jasná volba, kniha, kterou si prostě musím pořídit a hlavně, co nejdřív přečíst. První díl, Jsem roztříštěná, se mi ohromně líbil. Pro mě osobně jedna z nejlepších dystopií a na druhý díl se moc těším a jsem zvědavá, jak to bude dál. A hodně mě zajímá Warner, protože to je postava, která má podle mě něco do sebe a já si na něj potřebuju KONEČNĚ utřídit názor.

A Cress? Jak já se nemůžu dočkat až tu knížku budu držet v rukou. Předchozí díly Měsíčních kronik (Cinder a Scarlet) jsem si zamilovala a mám takové tušení, že třetí díl bude ještě lepší (pokud je to vůbec možné). Akorát se nemůžu rozhodnout, jestli si mám knihu pořídit v angličtině nebo si počkat na české vydání, kterého se asi hned tak nedočkám. :-/


Znáte sérii Roztříštění? Co říkáte na Warnera, to by mě vážně dost zajímalo?... A četli jste, nebo plánujete číst, Měsíční kroniky? Máte rádi retellingy? A jaká je vaše oblíbená pohádka?... Dneska jsem nějaká zvědavá a mám hodně otázek, ale pokud se najde někdo, komu se bude chtít odpovídat, budu moc ráda. :-)
On my Wishlist (11)

1. února 2014 v 11:37 | Ronnie

Meme z dílny Book Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.


Zmizelá (Gillian Flynn) •Tajemství Elly a Michaela (Jessica Sorensen)


Zmizelá je kniha, kterou každý ohromně chválí, a jestli je vážně tak skvělá, tak si ji chci rozhodně taky pořídit. Já sice tento žánr moc nevyhledávám, ale pokud kniha stojí za to, jsem ochotná udělat vyjímku.

No a pak je tu pro dnešek ještě Tajemství Elly a Michaela. Podle anotace to zní zajímavě, ohlasy na knihu jsou docela dobré a já v poslední době dost prahnu po pořizování New Adult knih, takže moje volba je celkem jasná.


Pokud jste četli některou z těchto knih, určitě mi napište, jak se vám líbila.On my Wishlist (10)

25. ledna 2014 v 12:32 | Ronnie

Meme z dílny Book Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.

V šedých tónech (Ruta Sepetys) • Bez naděje (Colleen Hoover)


Dnes jsem vybrala knihy, které, jak se zdá budou dost emotivní. V šedých tónech je kniha inspirovaná skutečnými událostmi z prostředí koncentračních táborů, takže to bude jistě velmi silný příběh. A kniha Bez naděje na mě už podle obálky působí docela ponuře, příběh ze života, který by mě také mohl dost zasáhnout.

Asi se teď zdá, že si vybírám samou ,,depresivní četbu", ale tak nějak mám zrovna na podobně laděné knihy náladu, takže doufám, že si zrovna tyto dvě stihnu pořídit, co možná nejdřív.


Četli jste V šedých tónech? Co na knihu říkáte? A chystáte se také na přečtení Bez naděje?On my Wishlist (9)

11. ledna 2014 v 16:25 | Ronnie

Meme z dílny Book Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.


Ohnivé srdce (Richelle Mead)

Pro dnešek jsem vybrala jen jednu knihu, ale myslím, že konkrétně tato se vyrovná mnoha dalším. Ani nedokážu popsat, jak moc se na Ohnivé srdce těším a věřím, že v tom nejsem sama. Naštěstí už kniha brzy vyjde a to pak zase bude skvělý zážitek.


Máte rádi knihy Richelle Mead a těšíte se na další díl Pokrevních pout?


On my Wishlist (8)

4. ledna 2014 v 12:15 | Ronnie

Meme z dílny Book Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.Aliance (Veronica Roth) • Ohnivá (Kristin Cashore)

Dnes v oranžovém duchu. Na Alianci se velmi těším, je pravda, že Rezistence se mi tak úplně nepozdávala, ale věřím tomu, že závěr bude povedený.

Ohnivá, je pokračování Výjimečné, kterou jsem četla asi před dvěma lety. Kniha se mi moc líbila a hodně mě mrzí, že se u nás dalších dílu nejspíš nedočkáme a anglicky se mi do toho moc nechce. Ale naštěstí se dají další díly sehnat slovensky, takže já si při nejbližší příležitosti Ohnivou určitě pořídím. A jsem na to vážně zvědavá.


Patříte mezi ty, kteří již závěrečný díl Divergence četli v angličtině? Jak se vám to líbilo? Nebo netrpělivě čekáte na české vydání? A co Ohnivá? Znáte?On my Wishlist (7)

28. prosince 2013 v 12:42 | Ronnie

Meme z dílny Book Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.Hledání Aljašky (John Green) • Čas mezi námi (Tamara Ireland Stone)

Před pár dny jsem dočetla Hvězdy nám nepřály, knihu jsem si zamilovala, ale pořád se z toho nějak nemůžu vzpamatovat. John Green je podle mě naprosto geniální spisovatel a já jsem opravdu hodně zvědavá na jeho prvotinu Hledání Aljašky.

Čas mezi námi je další z knih s tématikou cestování časem a to já naprosto zbožňuju. Takže tato kniha je pro mě naprosto jasná volba.


Moc by mě zajímalo, jestli jste už některou z těchto knih četli a co na ně říkáte, případně jestli si chcete některou přečíst? A taky mi určitě napište, pokud už máte přečtené obě knihy od Johna Greena, jak se Vám líbily, která je podle Vás lepší atd..? 
 

Reklama