Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

30 Day Book Challenge

30 Day Book Challenge (11)

8. února 2014 v 20:02 | Ronnie
Projekt pochází z dílnyKacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.11) KNIHA OD MÉHO OBLÍBENÉHO AUTORA:


Když jsem přemýšlela nad tím, kterého autora vůbec zvolím, docela okamžitě mě napadl Nicholas Sparks, který píše naprosto senzačně. Samozřejmě jsem chtěla vybrat knihu, kterou už jsem čelta a jelikož jsem od něj četla (zatím) jen dvě knihy (Bezpečný přístav a Milý Johne), neměla jsem toho tolik na výběr, ale nakonec jsem vybrala právě Milý Johne. Kniha je skvělá, krásně napsaná, citlivá, zajímavá, pan Sparks prostě umí! A já už se nemůžu dočkat až si přečtu další jeho knihy.


Dnes je to tedy spíš o oblíbených autorech a tak by mě zajímalo, jakého autora nebo autorku byste zvolili vy? A také jakou jeho knihu?30 Day Book Challenge (10)

7. února 2014 v 18:11 | Ronnie

Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.10) KNIHA, KTERÁ MI ZMĚNILA ŽIVOT:Vybrat knihu, která mi změnila život, to je opravdu těžké a nejsem si úplně jistá jestli nějaká taková kniha, která by mi opravdu změnila život, vůbec existuje. Ale chtěla jsem něco vybrat. Nejvíc se mi tomu blíží právě Vanpýrská akademie, která mě naučila milovat knihy a od té doby, co jsem přečetla VA, je ze mě totální knihomol. A to jsem předtím skoro vůbec nečetla. Takže nějaká změna nastala. Vampýrskou akademii nejspíš nikdy nepřestanu milovat a jsem ráda, že se mi dostala do rukou.


Pokud byste i vy měli vybrat nějakou knihu, o které dokážete říct, že vám změnila život, jaká by to byla?30 Day Book Challenge (9)

5. února 2014 v 19:51 | Ronnie

Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.


9) KNIHA, ZE KTERÉ JE MI ŠPATNĚ:


Les rukou a zubů od autorky Carrie Ryanové, je pro mě v tomto případě v podstatě jasná volba. Přeci jen, hnijící zombie, co se do vás chtějí zakousnout a udělat z vás stejně příšernou stvůru, jako jsou oni sami, no, to je vážně nechutné. Tedy pro mě určitě. A pamatuju si, že tehdy, když jsem knížku četla, mi to tak vážně připadalo. Celkově jsem z této knihy měla dost rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi ten nápad líbil, ale zároveň to bylo vážně docela odporné. Ale jinak mám celou sérii moc ráda. Smějící se Už jsem si asi stačila zvyknout.Znáte Les rukou a zubů? A jak na vás tato kniha působí? A především, ze které knihy je vám špatně?30 Day Book Challenge (8)

3. února 2014 v 20:48 | Ronnie

Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.


8) KNIHA, KTERÁ MĚ DĚSÍ:

a


Tuto knihu jsem četla v době, kdy jsem se čtením ve větší míře teprve začínala. Nebyla jsem na nic podobného vůbec zvyklá, a tak myslím, že není zase takovým překvapením, že jsem Hunger Games (Arénu smrti) autorky Suzanne Collinsové vybrala jako knihu, která mě děsí. Teď už to pro mě tak strašné není, zvykla jsem si, ale když jsem knihu v nějakých 16-ti letech četla, situace byla poněkud jiná. Ne, že bych v noci strachy nemohla usnout, nebo, že bych se budila s křikem z nočních můr, to ne. Ale když jsem se zamyslela nad tím vším, co se v příběhu děje, opravdu mě to děsilo, protože představa, že by to bylo doopravdy, není moc lákavá. Což platí vlastně dodnes, ale už to beru docela jinak. Mě se Hunger Games nejdřív vlastně skoro vůbec nelíbily. Děti, co se navzájem vraždí! Vážně?.. Ale nakonec jsem této sérii i já přišla na chuť.


No, Hunger Games pravděpodobně všichni dobře znáte, ale pokud chcete, napište mi, která kniha děsí vás?30 Day Book Challenge (7)

31. ledna 2014 v 20:09 | Ronnie

Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.


7) KNIHA, ZE KTERÉ UMÍM CITOVAT/RECITOVAT:

Musím se přiznat, že najít, nějakou knihu, ze které bych dokázala citovat, byl pro mě obrovský problém, protože já na to moc nejsem a i když si knihy a jejich děj vetšinou pamatuju dobře a dlouho, tak konkrétní části, přesně tak, jak zazněly, si obvykle nepamatuju. Ale pak jsem si uvědomila, že něco by se přeci jen našlo.


Kytice! Tuto knihu mám opravdu ráda a řekla bych, že je to úplně nejmenší ,,zlo" z povinné četby, dokonce to vůbec není zlo! Je to dobře napsané, zajímavé, strašidelné, ponuré a čte se to moc dobře. A taky je to kniha, ze které umím recitovat. Nebudu tady vypisovat konkrétní pasáže, ale kdyby mi, řekněme někdo přiložil nůž ke krku, odrecitovala bych celého Vodníka a z několika dalších balad bych taky něco zvládla. Smějící se


Snad jsem toto, pro mě osobně, obtížné zadání, tak nějak splnila. A už jen položím závěrečný dotaz, ze které knihy umíme citovat/recitovat vy?30 Day Book Challenge (6)

29. ledna 2014 v 18:19 | Ronnie

Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.


6) OBLÍBENÁ YA KNIHA:Jako svou oblíbenou Young Adult knihu jsem zvolila takovou ,,klasiku" Vampýrskou akademii od Richelle Mead. Je to kniha, kterou asi všichni dobře znáte, já mám celou sérii opravdu moc ráda, jsou to knihy, které mě v podstatě přivedly ke čtení a nedám na ně dopustit. Docela klidně bych tady mohla mít kterýkoliv díl ze série, klidně by tu mohl být i některý díl Pokrevních pout, stejně, ono to spolu všechno souvisí. Nakonec jsem vybrala první díl, ale je to takový malý podvod, protože v podstatě volím celou sérii. Smějící se


Na závěr přidám možná trochu hloupý dotaz, který zní: ,,Znáte Vampýrskou akademii? A co na ni říkáte?" A taky by mě moc zajímalo, jestli už se podobně jako já těšíte na film, který je téměř za dveřmi?. Já jen doufám, že to nebude moc velký průšvih.30 Day Book Challenge (5)

27. ledna 2014 v 23:00 | Ronnie
Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.5) KNIHA, VE KTERÉ BYCH CHTĚLA ŽÍT:Jako většina z těch, kteří Percyho četli, i já celou tuto sérii od Ricka Riordana naprosto zbožňuju. Proto, když jsem vybírala knihu, ve které bych chtěla žít, okamžitě mě napadl Svět Percyho Jacksona. Samozřejmě především za předpokladu, že i já bych byla polobůh! Smějící se Ne, že by mě zrovna nějak lákala představa boje s nestvůrami, ale kdyby jeden z mých rodičů byl bůh (mimochodem mami, tati, já si na vás nestěžuju... no, možná malinko... někdy. Smějící se) tak bych i já byla tak trochu boží, že? Navíc trávit každé léto v Táboře polokrevných by bylo určitě naprosto senzační! Takže za mě naprosto jasná to volba.


A v jaké knize byste chtěli žít Vy? Jaký Svět je ten Váš vyvolený? To mě moc zajímá.30 Day Book Challenge (4)

26. ledna 2014 v 19:26 | Ronnie

Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.


4) KNIHA, KTERÁ MĚ ROZBREČÍ:Když jsem vybírala knihu, která mě dokáže rozbrečet, zjistila jsem, že takových knih je opravdu dost velké množství. Možná jsem trochu přecitlivělá?! Smějící se... No, budu to brát tak, že jsem prostě citlivá duše a hodně věcí mě dokáže zasáhnout a dojmout. Ale abych se konečně vyjádřila. Z toho množství jsem vybrala knihu Hvězdy nám nepřály od Johna Greena, kterou jsem četla nedávno a vlastně je to (zatím) poslední kniha, která mě rozbrečela. Opravdu hodně silný a dojemný příběh, nepřízeň a krutost osudu, to všechno na mě opravdu zapůsobilo a tak není divu, že jsem v podstatě celou poslední třetinu knihy probrečela. Ale stálo to za to, ten příběh je jedinečný.


Pokud náhodou patříte mezi ty, kteří Hvězdy ještě nečetli, doufám, že to brzy změníte, třeba vám v rozhodování pomůže i moje RECENZE. Knihu opravdu doporučuji.30 Day Book Challenge (3)

25. ledna 2014 v 19:22 | Ronnie

Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.


3) KNIHA, KTERÁ MĚ ROZESMĚJE:Celá série Drahokamy od německé autorky Kerstin Gierové je velmi zábavná, ale já jsem se rozhodla vybrat závěrečný díl trilogie Zelenou jako smaragd, kde příjemné a vtipné hlavní hrdince Gwendolyn přinejmenším opravdu zdatně sekunduje chrlič a démon v jednom, Xemerius. Jeho hlášky jsou naprosto bezkonkurenční a já jsem se často opravdu od srdce zasmála. Dokonce bych to občas označila za záchvaty smíchu. Vážně to byl skvělý zážitek a na Xemeriusovu ,,Pokojovou fontánu" asi nikdy nezapomenu. (Doufám, že se ta scéna odehrála v tomto díle Smějící se)


A jaká je vaše vyvolená kniha, která vás rozesměje?


30 Day Book Challenge (2)

24. ledna 2014 v 23:05 | Ronnie

Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.


2) NEOBLÍBENÁ KNIHA:


Jako neoblíbenou knihu jsem vybrala první díl ze série Upíří deníky, Probuzení od L.J. Smith. Já jsem z této série četla dva díly a vůbec mě to nebavilo. Vážně ne. Seriál mám ráda ( i když poslední díly, už jsou trochu slabší), ale knihy mě opravdu vůbec neuchvátily. Příběh se mi četl špatně, postavy mi byly protivné a připadaly mi tak trochu stupidní a musela jsem se docela přemáhat, abych knihu (knihy) vůbec dočetla. Takže pro mě dnešní volba byla celkem jasná.


Máte zkušenosti s knižní verzí Upířích deníků? Bavilo vás to? To mě ohromně zajímá, takže určitě napište do komentářů. Případně připiště i svoji neoblíbenou knihu. 
 

Reklama