Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Září 2014

Recenze: Selekce

17. září 2014 v 15:29 | Ronnie |  Reviews
Originální název: The Selection
Autor: Kiera Cass
Série: Selekce
Díl: 1/5
Nakladatelství: CooBoo, 2014
Vydání: Hardback, 288 stran
První věta: Když nám ten dopis přišel do schránky, máma byla radostí bez sebe.

Anotace: Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona.
Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.

Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.Letní knižní HOP - Vyhlášení

15. září 2014 v 23:08 | Ronnie |  Soutěže

Ahoj,

dneska je tady konečně vyhlášení Letního knižního HOPu. Moc se omlouvám za tak dlouhé zdržení a už to nebudu déle protahovat.

Vítězem knihy Černobílý svět se stává...

Dixie


Vítězce gratuluji a všem ostatním mnohokrát děkuji za účast. Usmívající se
On my wishlist (16)

13. září 2014 v 16:15 | Ronnie |  On my wishlist

Meme z dílnyBook Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.Splynutí (Julianna Baggott) •Elita (Kiera Cass)

Dnešní výňatek z mého wishlistu se nese ve znamení druhých dílů. Splnyutí je pokračováním dystopické série Čistý, která mě opravdu uchvátila. Je to skvělá, originální série a na její druhý díl se velice těším. Jen jsem zatím nikde nedohledala, kdy by měla kniha v ČR vyjít, tak pokud to náhodou někdo víte, dejte mi prosím vědět. :-)

A další knihou je Elita, druhý díl Selekce, kterou jsem před pár dny dočetla a byl to krásný, sladký a milý příběh s úžasným princem, takže je jasné, že i Elitu musím mít. Snad se mi bude líbit minimálně tak, jako první díl. A navíc ty obálky. :-D


Znáte tyto série? Četli jste je? Nebo to máte alespoň v plánu?
Recenze: Přivolávání

13. září 2014 v 10:30 | Ronnie |  Reviews
Originální název: The Summoning
Autor: Kelly Armstrong
Série: Nejtemnější síly
Díl: 1
Nakladatelství: Galatea, 2014
Vydání: Hardback, 312 stran
První věta: Maminka zapomněla tu novou slečnu na hlídání varovat před sklepem.

Anotace: Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá…
Jmenuji se Chloe Saundersová a můj život už nikdy nebude stejný jako dřív.
Ve svých patnácti letech jsem vůbec netoužila být jiná než ostatní. Chtěla jsem chodit do školy, mít kamarády, bavit se. A taky jsem chtěla, aby si mě trochu víc všímali kluci. Už ani nevím, jaké je to být obyčejná holka. Všechno nabralo zcela jiný směr toho dne, kdy jsem ve škole poprvé spatřila ducha. Vyděsil mě tak, že nikdo nezapochyboval o tom, že jsem se naprosto pomátla. Teď už ve škole všichni vědí, kdo jsem. Jen z jiných důvodů, než bych si přála.
Ve filmech nejsou duchové nic neobvyklého. Když se však v reálném životě snažíte lidem vysvětlit, že vidíte duchy zemřelých lidí, automaticky získáte poukaz na pobyt v léčebně pro duševně choré. A tak jsem se ocitla zavřená v Lylově domově, což je "speciální zařízení" pro narušenou mládež. Chtěla jsem se co nejdříve uzdravit a vypadnout odsud. Brzy jsem ale pochopila, že je to jiný domov, než se na první pohled zdá. Dějí se tady podivné věci a ani mí noví spolubydlící nejsou choré bytosti. Mají zkrátka poněkud zvláštní schopnosti. Nevím, komu mohu důvěřovat. Musím přijít na to, jaká nebezpečná tajemství skrývá Lylův domov... , a to dříve než povstanou jeho kostlivci a začnou mě pronásledovat.Rozbalování balíčků (12)

9. září 2014 v 16:54 | Ronnie |  Rozbalování balíčků

Ahoj, dneska tu pro Vás mám další příspěvek do projektu Wer., Rozbalování balíčků.