Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Projekt Čistý: (5) Seznámení s postavami

13. srpna 2014 v 23:46 | Ronnie |  Projekt Čistý

Ahoj, v dnešním "díle" Projektu Čistý bych Vám ráda představila hlavní postavy knihy. Něco málo se o nich dozvíte (samozřejmě bez spoilerů) a pak jsem také vybrala fotky herců, kteří mi na postavy pasují, takže se můžete podívat, jak si já jednotlivé postavy představuji. A protože bych Vás v tomto velmi nerada ovlivňovala, někteří z Vás si jistě budou chtít zachovat zcela čistou mysl a představivost, proto jsou fotky až na konci článku, takže postupujte opatrně a pokud je nechcete vidět, tak se jim vyhněte. (Bude tam upozornění i oddělovač) Smějící sePRESSIA BELZEOVÁ: Pressia je jednou z nejdůležitějších postav celé knihy, je to mladá dívka, která po Explozích žije se svým dědečkem. Brzy jí bude šestnáct let, což pro ni, stejně jako pro ostatní stejně staré děti, znamená, že se musí hlásit do služby k OSR (operace svatá revoluce) a toho se Pressia hrozně děsí...

PARTRIDGE WILLUX: Před Explozemi se Partridge dostal do bezpečí Dómu s otcem, se kterým nemá v podstatě žádný vztah a také se starším bratrem. Zničený okolní svět nikdy neviděl, nemá ponětí jaký dopad všechny uplynulé věci měly na lidi tam venku. Jediný kdo mu ohromně chybí je jeho maminka, která se do Dómu nedostala, Partridge však nepřestává doufat, že by ji někdy mohl najít.

LYDA: Dívka žijící v Dómu, dalo by se říct kamarádka Partridge. Lyda nemá v knize sice tolik prostoru jako jiné postavy, ale rozhodně je to také jedna z důležitých postav.

BRADWELL: Bradwell je starší než ostatní postavy. Zná se s Pressiou. Životem se snaží jen tak neproplouvat, přišel sice o oba rodiče, ale rozhodl se, že dotáhne do konce jisté důležité věci, když už to jeho rodiče nestihli.

EL CAPITAN: El Capitan, tak mu říkávala jeho matka, je důstojníkem OSR, člověk zvláštní a složité povahy, který má, řekněme, poněkud zvláštní vztah se svým mladším bratrem Helmudem.

NÁSLEDUJÍ FOTKY HERCŮ, POKUD NECHCETE, UŽ NEKOUKEJTE. ;-)

Musím se přiznat, že někdy při čtení nejspíš nedávám úplně nejlepší pozor, protože se mi občas stává, že nevím přesně, jak by měly postavy vypadat. Takže je dost možné, že i u postav z Čistého jsem docela mimo, ale představ přeci jen mám...Hlavní hrdinku Pressiu jsem si představovala jako Katie Leung, kterou asi všichni dobře znáte z Harryho Pottera, protože Pressia je v knize popisována jako poloviční Japonka s mandlovýma očima, takže mě Katie napadla v podstatě okamžitě.

S Partridgem už to tak jednoduché nebylo, ale nakonec jsem si nějak poradila a když jsem si prohlížela fotky různých herců a mezi nimi jsem zahlédla Dylana O'Briena, okamžitě jsem ho shledala jako vhodného kandidáta. Předtím jsem ho vůbec neznala a zdá se mi docela roztomilý. :-D Takže jsem se svým výběrem ve výsledku spokojená.

Jak by měla přesně vypadat Lyda vlastně moc nevím (to je přesně ten případ, kdy jsem asi nedávala pozor), a tak jsem si její vzhled domyslela. A výsledkem je herečka Hayley Erin.

Bradwell, který je o něco starší než již zmíněné postavy, je popisován jako hodně vysoký, takový ten mužný typ a pro mě je to jasný Liam Hemsworth, kterého taky nejspíš všichni znáte minimálně z filmových adaptací série Hunger Games.

A nakonec mi tady zbyl El Capitan. Netuším jak vypadá, měl by mít snad nějaké svaly, ale jistá si tím taky úplně nejsem :-D, nicméně moje představa zní: Jake Abel. Tak snad nejsem až tak mimo. (A chtěla bych jen dodat, že mě opravdu dělají problém jen některé postavy a jen občas, jinak příběh fakt vnímám, čestně!) Mimochodem jeho bratra Helmuda jsem raději vynechala, kdo jste četli asi chápete, kdo ještě ne, pak teprve pochopíte.
To je pro dnešek všechno, příště se můžete těšit na porovnání Čistého s jinými dystopiemi a pak už budeme pomalu finišovat v podobě recenze a samozřejmě GIF recenze. :-)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama