Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Projekt Čistý: (2) Obálky

6. srpna 2014 v 20:04 | Ronnie |  Projekt Čistý

Po delší odmlce je tady pokračování projektu Čistý, dnes se jedná o obálky... a pod článkem najdete také malou anketu.

ORIGINÁLNÍ (AMERICKÁ) OBÁLKA: Americký originál hardbackového vydání je krásný. Obálka se vážně povedla, je jednoduchá, ke knize (k příběhu) se hezky hodí, dobře ho vystihuje a to je vždycky plus.


ŠPANĚLSKO, BULHARSKO, TURECKO, NĚMECKO: Povedenou originální obálku ponechala řada zemí...


AMERIKA: Tentokrát paperbacková verze, lehce podoná té první, ale pro mě už ne tak lákavá.


ANGLIE: Obálky anglického hardbacku a paperbacku jsou v podstatě totožné, jen paperback je poněkud ,,žhavější". Jednoduchost, proti té nic nemám, ale mám pocit, že zrovna tyhle obálky by mě v knihkupectví moc nezaujaly, nenalákaly.


ČESKÁ REPUBLIKA: Česká obálka je skvělá, za to patří nakladatelství JOTA ohromné díky, protože to, co dokázali vytvořit je až neuvěřitelné. Voda, ptáci, strom, a to oko, které mě skoro až děsí (a ve skutečnosti je ještě daleko pronikavější) - senzace. Rozhodně jedna z nejlepších obálek.


FRANCIE a ITÁLIE: Obě tyto země zvolily originální obálku, jen trochu pozměnily písmo. A i když původnímu fontu se tyto nevyrovnají, obálky jsou pořád krásné.


PORTUGALSKO: Obálka portugalského vydání je nádherná, na mě působí skoro až kouzelným dojmem a hned v prvním okamžiku, kdy jsem ji spatřila, jsem se do ní totálně zbláznila. Krása. Pro mě osobně je to nejpovedenější verze, (že by kvůli té modré?) i když samotný příběh asi nevystihuje tolik, jako třeba jiné obálky, pro mě je dokonalá.


SLOVINSKO: Slovinci zvolili zcela jiný typ obálky, která je v podstatě úplně jednoduchá, ale občas to rozhodně není na škodu. Decentní barevné provinění dává hezky vyniknout písmu (názvu) a nevypadá to zrovna nejhůř.


POLSKO: Většina zmíněných obálek se mi líbila, za to ta polská už na tom pro mě tak slavně není. Zdá se mi trochu překombinovaná a celkově až moc nápadná.


Nezapomeňte hlasovat, která obálka je podle Vás ta nej... :-) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | Web | 6. srpna 2014 v 21:07 | Reagovat

Nejvic se mi libi ceska a portugalska :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama