Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Projekt Čistý: (1) Seznámení

24. července 2014 v 19:42 | Ronnie |  Projekt Čistý

Ahoj, dnes je na řadě článek do projektu Čistý, tentokrát, než se pustíme do trochu tématičtějších článků, se jedná o takové malé seznámení s knihou a autorkou...
ČISTÝ (Julianna Baggott)

Anotace: Pressia si toho z Explozí ani ze života Předtím moc nepamatuje. Přespává ukrytá ve skříňce v ruinách starého holičství, kde žije se svým dědečkem, a myslí na to všechno, co je pro ni nenávratně ztraceno - jak ze světa zábavních parků, kin, narozeninových oslav, tatínků a maminek zbyl jen popel a prach, jizvy, trvalé popáleniny a zdeformovaná lidská těla. Jenže teď, když dospěla do věku, kdy se musí všichni hlásit k milici, kde z nich buď vycvičí vojáky, nebo je, jsou-li příliš postižení a slabí, využijí jako živé cíle, už Pressia nemůže dál předstírat, že je malé dítě. A rozhodne se pro útěk.
Existují ovšem i takoví, kteří apokalypsu přečkali bez postižení. Čistí. Přežívají v bezpečném úkrytu za zdmi Dómu, který chrání jejich zdravá, uměle zdokonalovaná těla. Jenže Partridge, jehož otec je jedním z nejvlivnějších lidí v Dómu, si připadá izolovaný a osamělý. Jiný. I jeho trápí pocit ztráty - možná proto, že se jeho rodina rozpadla, otec je emocionálně odtažitý, bratr spáchal sebevraždu a matce se do tohoto útočiště vůbec dostat nepodařilo. Nebo za to snad může jeho klaustrofobie: pocit, že tenhle Dóm se stává kolébkou mimořádně bezohledného režimu. Takže když z jedné nechtěně prohozené poznámky vyvodí, že jeho matka možná stále ještě žije, rozhodne se Partridge dát svůj život v sázku a uprchnout z Dómu, aby ji našel.

Originální název: Pure
Série: Čistý (1/3)
Nakladatelství: JOTA
Rok vydání: červen 2014
Vazba: Pevná s přebalem
Počet stran: 476
Žánr: YA, sci-fi, dystopie, postapokalyptický
Překlad: Naďa FuniokováPro dnešek je to vše, příště se společně podíváme na obálky a pokud chcete vědět, co všechno Vás ještě čeká, můžete se podívat TADY. :-) Zatím se mějte krásně, budu se těšit příště. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MooX MooX | Web | 25. července 2014 v 13:49 | Reagovat

Knihu Čistý bych si chtěla moc přečíst! Přiznám se, že jsem si jí do seznamu přidala nejdříve podle obálky a až potom jsem si přečetla anotaci. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama