Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Červenec 2014

Projekt Čistý: (1) Seznámení

24. července 2014 v 19:42 | Ronnie |  Projekt Čistý

Ahoj, dnes je na řadě článek do projektu Čistý, tentokrát, než se pustíme do trochu tématičtějších článků, se jedná o takové malé seznámení s knihou a autorkou...Recenze: Cena nevinnosti

22. července 2014 v 16:50 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Sweet Damage
Autor: Rebecca James
Nakladatelství: YOLI, 2014
Vydání: Paperback, 328 stran
První věta: Pořád ještě se mi zdává o Fairview.

Anotace: Tim je obyčejný australský kluk. Pracuje jako kuchař v otcově restauraci, každý den si zasurfuje a dá si pivo. Je se svým životem navýsost spokojený - tedy až do chvíle, kdy ho jeho přítelkyně Lilla vyhodí z bytu s tím, že by měl konečně dospět. Řízením osudu se Tim stává podnájemníkem v obrovském starodávném a trochu strašidelném domě, který vlastní uzavřená a plachá Anna, dívka s traumatickou minulostí, jež už půl roky nevyšla z domu, neboť trpí agorafóbií (strach z otevřeného prostoru) a záchvaty paniky. Bezstarostný Tim se rozhodne, že si Anninu psychickou nemoc nebude připouštět, ale když se v domě začnou dít podivné věci, zalekne se, že Anna už ztrácí rozum docela a že by mohla být nebezpečná - jenomže to už se mezi oběma spolubydlícími, kteří snad nemohou být rozdílnější, rodí křehké, ale silné pouto…Projekt Čistý: Úvod

22. července 2014 v 11:49 | Ronnie |  Projekt Čistý

Jak už jste nejspíš zaregistrovali, nakladatelství JOTA v uplynulých týdnech vypsalo konkurz pro bloggery, kteří se následně zapojí do Projektu ke knižní dystopické novince Čistý od Julianny Baggottové. Mě se poštěstilo (mohokrát děkuji!) a tak se v následujících dnech pokusím právě takový projekt vytvořit...


Mám připravena různá témata, tak, abych Vám knihu co nejlépe přiblížila. Samozřejmě bez spoilerů! Článků bude pravděpodobně 8 (pokud už nic dalšího nevymyslím). A v této úvodní části Vám ta témata představím:

 1. - Seznámení s knihou
  - Seznámení s autorkou
  - Ukázka z knihy
  - Knižní trailer
 2. - Obálky ze světa
  - Anketa o nejhezčí obálku
 3. - Foto inspirace
 4. - Seznámení s postavami
 5. - Hudba
 6. - Čistý ,,VS" jiné dystopie
 7. - Gif recenze
 8. - Samostatná recenze

To je tedy aktuální plán, v průběhu celého projektu se může malinko změnit, spíš rozšířit, tohle všechno bude určitě. Pokud se mi to podaří, chtěla bych přidat také vlastní fotky a jestli dohledám nějaké další informace a různé zajímavosti vztahující se ke knize, určitě je taky nějak zkompletuju do článku a připojím k projektu.


Mějte se krásně! :-)
25 Náhodných faktů o mě

21. července 2014 v 20:43 | Ronnie |  •About Me
Protože na blogu až do teď vůbec nebyl (nebo není) žádný článek o mě, rozhodla jsem se, jelikož jsem líná něco dlouze sepisovat, vytvořit alespoň seznam několika (náhodných) faktů o mě. Tak snad Vám to trochu pomůže mě poznat, abyste věděli, co za blázna to tu vůbec provozuje... Smějící se

 1. Jmenuju se Veronika, je mi 20 let, znamení zvěrokruhu: býk - a ta charakteristika na mě vážně odpovídá. (Třeba já a jídlo? - To je ohromná láska)
 2. Miluju čtení a opravdu nemám ráda, když někdo tvrdí, že nerad čte, nebo, že knížky nesnáší... ale...
 3. Jako malá jsem skoro nečetla, dokonce se mi vůbec nezamlouvala představa, že by ze mě snad jednou byl knihomol (dneska vážně nechápu proč? Je to super!)
 4. Neustále nakupuju nové knížky, ale nestíhám je číst. Posedlost. Asi ne jediná.
 5. Před pár dny jsem začala číst Harryho Pottera. Poprvé!
 6. Bojím se cizích lidí a neznámých situací.
 7. Moc bych si přála umět kreslit a třeba něco vyrábět, ale jak se zdá, byly mi naděleny obě ruce levé.
 8. Nesnáším, když někdo tvrdí, že blondýny jsou hloupé... Ano, správně. Jsem blondýna. Že bych byla zaujatá?
 9. Jsem hrozně nerozhodná. A vážně mě to štve.
 10. Takže taky stále nevím, co bych chtěla v živote dělat.
 11. Ráda vařím.
 12. Když někomu řeknu, že bych jednou chtěla tak 3-4 děti, myslí si, že jsem blázen. A to já sice tak trochu (hodně) jsem, ale zrovna v tomhle si nijak bláznivě nepřipadám.
 13. 4 roky jsem se učila německy, ale skoro nic neumím ( a to myslím naprosto vážně).
 14. Jsem úchyl na houpačky. A tak čas od času s nadšením okupuju různá dětská hřiště a když jsou všechny houpačky zrovna zabrané - ehm...
 15. Miluju déšť a mým velkým snem je procházet se v letním dešti... ale...
 16. Bojím bojím se bouřek.
 17. A taky ohňostrojů. Když jsem doma, tak mi nevadí a dokonce se na nějaký ráda kouknu, ale venku, to jsem schopná strachy vylézt na hlavu nejbližšímu člověku. I když to asi není zrovna chytré, že?
 18. Asi tak od 15-ti mám hroznou depresi z toho, že stárnu a nejradši bych navždy byla... zkrátka mladší než jsem teď. Takže jsem takový Petr Pan v sukni.
 19. (Docela souvisí s předchozím bodem) I když už jsem prý dospělá, vůbec si tak nepřipadám a ani o to nestojím.
 20. Líbí se mi retro. Puntíky atd...
 21. Chtěla bych žít v jiné době.
 22. Většinou si nepamatuju svoje sny a hrozně mě to mrzí.
 23. Bytostně nesnáším, když v televizi běží zprávy. A "nejlepší" na tom je, že moje mamka je sleduje klidně 3x denně na různých kanálech, ideálně 2 hodiny v kuse. A taky dost nahlas.
 24. Od 15-ti do 18-ti jsem nosila rovnátka. Teď mám ty sundávací, které jsem dřív nosila každou noc a teď bych je měla nosit jen každou druhou noc. Jenže. To nejde! Já už bez nich skoro nemůžu spát. Z toho plyne: Mám ráda svoje rovnátka.
 25. Miluju pohádky, příběhy s pohádkovým motivem nebo jen nádechem, všechno, kde jsou princezny a princové. To je něco pro mě. (Asi proto tak žeru Měsíční kroniky)

Tak to je všechno, víc jsem toho nevymyslela. A mimochodem, pokud jste něco takového taky napsali nebo natočili, dejte mi do komentářů prosím odkaz, ať se můžu podívat. :-)Rozbalování balíčků (10)

18. července 2014 v 17:44 | Ronnie |  Rozbalování balíčků

Rozbalování balíčků je projekt z dílny Wer., a dnes je tady můj další příspěvek.Rozbalování balíčků (9)

16. července 2014 v 18:10 | Ronnie |  Rozbalování balíčků

Rozbalování balíčků je projekt z dílny Wer., a dnes je tady můj další příspěvek.Recenze: Cress

8. července 2014 v 11:04 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Cress
Autor: Marissa Meyer
Série: Měsíční kroniky
Díl: třetí
Nakladatelství: Egmont, 2014
Vydání: Paperback, 616 stran
První věta: Její družice dokončila jeden úplný oběh kolem plabety Země každých šestnáct hodin.

Anotace: Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem.
I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.Letní čtení: Moje plány

7. července 2014 v 11:13 | Ronnie |  Knihomol píše...

Podobně jako spousta dalších blogerů, i já jsem se rozhodla dát dohromady seznam knih, které plánuju číst přes prázdniny... a pak mě taky napadlo, že by nemuselo být špatné udělat podobných článků s letní tématikou o něco více, třeba knižní doporučení atd... tak mi dejte vědět, jestli by Vás něco takového vůbec zajímalo.