Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Červen 2014

Recenze: Dívka se sněhem ve vlasech

30. června 2014 v 14:34 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Skapar Flickan med snö i håret
Autor: Ninni Schulman
Série: Magdalena Hansson
Díl: první
Nakladatelství: Galatea, 2014
Vydání: Hardback, 344 stran
První věta: Musel jen otevřít kufr auta, spoutat jí útlá zápěstí lanem dostat ji k chatě.

Anotace: Novinářka Magdalena Hanssonová se po vysilujícím rozvodu přestěhovala se svým šestiletým adoptivním synem Nilsem do rodného Hagforsu, malého města v malebné oblasti Värmlandu. Hledat náměty pro psaní do místních novin jí připadalo jako docela příjemná změna.
Pro Magdalenu nebylo snadné vrátit se ke starému životu. Mnozí ji vítají ze zvědavosti, jiní na ni reagují odmítavě či závistivě. Časem řeči utichají a Magdalena si konečně začíná vychutnávat maloměstskou idylu. Ovšem jen do okamžiku, kdy během mimořádně chladné silvestrovské noci zmizí šestnáctiletá Hedda. Celé dny není po dívce ani stopy, policie přešlapuje na místě a Heddiny rodiče propadají zoufalství a ztrácejí veškerou naději.
Zatímco dál píše Magdalena články pro městský plátek, cítí účast s rodiči nezvěstné Heddy. A když je později nalezena mladá dívka s průstřelem hlavy, nabízí se otázka: Je to Hedda? Magdalena se rozhodne vyšetřovat na vlastní pěst. Myslela si, že toto odlehlé a klidné místo svého rodného města zná velice dobře, ale ukazuje se, že zde žijí lidé, kteří by udělali cokoliv, aby jejich tajemství zůstalo skryté…On my wishlist (15)

28. června 2014 v 12:01 | Ronnie |  On my wishlist

Meme z dílny Book Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.


Cena nevinnosti (Rebecca James) • Rozlet Gemmy Hardyové (Margot Livesey)


Cena nevinnosti mě nejdřív v podstatě neoslovila, od autorky jsem nic nečetla a říkala jsem si, že to nejspíš nebude nic pro mě. Zkrátka, že se bez této knihy v klidu obejdu. Jenže jsem si nepřečetla anotaci. A to byla chyba. Když jsem to konečně napravila, zjístila jsem, že tuhle knihu NUTNĚ musím mít... zní to vážně skvěle a moc se na čtení těším.

Rozlet Gemmy Hardyové je dalším moderním zpracováním příběhu Jany Eyrové. Už jen to mi stačí k tomu, abych po knize toužila. Janu Eyrovou, celý ten příběh mám opravdu moc ráda a tak jsem velmi zvědavá na toto moderní pojetí.


Plánujete si také pořídit některou z těchto knih? Nebo jste je už dokonce četli? A líbily se Vám?Rozbalování balíčků (8)

11. června 2014 v 14:13 | Ronnie |  Rozbalování balíčků

Rozbalování balíčků je projekt z dílny Wer., a dnes je tady můj další příspěvek.Recenze: Bílá jako sníh, rudá jako krev

11. června 2014 v 0:40 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Bianca come il latte, rossa come il sangue
Autor: Alessandro d'Avenia
Nakladatelství: Jota, 2014
Vydání: Hardback, 273 stran
První věta: Každá věc má nějakou barvu.

Anotace: Leo je šestnáctiletý kluk jako každý jiný: rád se poflakuje s kamarády, hraje fotbal, prohání se na mopedu a žije v dokonalé symbióze se svým iPodem. Dlouhé školní hodiny by nejraději vymazal a učitele vidí jako živočišný druh, v jehož brzké vyhynutí nepřestává doufat. Takže když přijde nový supl na dějepis a filozofii, Leo ho přivítá pořádnou dávkou cynismu a nasliněných kuliček.

Ale zdá se, že tenhle mladý profesor je mezi ostatními vyučujícími nečekanou raritou. Když přednáší, dokáže všechny strhnout, často zabrouzdá mimo osnovy a každým slovem nenápadně pobízí své žáky, aby žili naplno a šli za svými sny. A Leo jeden velký sen má - jmenuje se Beatrice, nejhezčí holka ve škole. Beatrice je ztělesněním vášně, její rudé vlasy září na miliony světelných let a jediný její pohled Leovi otevírá brány ráje…

Ale než Beatrice vůbec zjistí, že ji někdo dokáže milovat tak opravdově a upřímně, onemocní leukémií. Leo si poprvé v životě klade otázky, na které nenajde odpověď na internetu, ale musí se s nimi vypořádat sám, a vydává se bojovat za svůj sen. Pochopí nakonec, že sny neumírají, a najde sílu věřit v něco většího, než je on sám?