Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Květen 2014

Májová soutěž - výsledky

30. května 2014 v 19:00 | Ronnie |  Soutěže

Mám tady Pro Vás dlouho slibované vyhlášení Májové soutěže. Soutěžilo se o tři knihy. A především bych chtěla moc poděkovat všem, kteří se zapojili...Bylo nebylo (14)

22. května 2014 v 13:02 | Ronnie |  Bylo nebylo

Čtvrteční meme z dílny Kath, jehož úkolem je zveřejnit první větu z knihy, kterou aktuálně čtete.


Název: První stříbrná kniha snů
Autor: Kerstin Gier

Pes mi očmuchával kufr.


Na první stříbrnou knihu snů jsem se opravdu moc těšila, protože mám velmi ráda autorčinu sérii Drahokamy a tak jsem byla hodně zvědavá na její další dílo. A musím říct, že jsem nadšená. Kerstin se tedy opravdu ani náhodou nezapře. Z knihy úžasně dýchá její svěží a vtipný styl. Aktuálně jsem zhruba v polovině a opravdu se mi to líbí, příběh je originální a hned na začátku jsem si velmi oblíbila hlavní hrdinku Liv, takže za mě zatím velká spokojenost. A předpokládám, že to bude ještě lepší.
Rozbalování balíčků (7)

19. května 2014 v 17:31 | Ronnie |  Rozbalování balíčků

Rozbalování balíčků je projekt z dílny Wer., a dnes je tady můj další příspěvek.Recenze: Zamilované duše

19. května 2014 v 16:27 | Ronnie |  Reviews
Originální název: The Ghost and the Goth 2: Queen of the Dead
Autor: Stacey Kade
Série: Mezi nebem a zemí
Díl: druhý
Nakladatelství: Fragment, 2013
Vydání: Paperback,
První věta: V televizi-média vedou obchody se starožitnostmi, řeší kriminální případy nebo stojí v elegantním oblečení na jevišti a vrhají na ulszené obecenstvo nepřirozeně široké, nicméně milé úsměvy.

Anotace: Alona Dareová - bývalá královna školního plesu a současná královna mrtvých - se vrátí ze záhrobí zpátky na tento svět a zjistí, že dělá něco naprosto nečekaného: pracuje. Místo aby se opalovala u bazénu (což byla její obvyklá prázdninová zábava, když byla živá), stará se o jiné zbloudilé duše. Jejím parťákem pro všechno tohle "pomáhání ostatním" je Will Killian: společenský vyděděnec, médium a kluk, na kterém Aloně záleží víc, než by se jí zamlouvaloRecenze: Percy Jackson - Poslední z bohů

17. května 2014 v 15:02 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Percy Jackson: The Last Olympian
Autor: Rick Riordan
Série: Percy Jackson
Díl: pátý
Nakladatelství: Fragment, 2011
Vydání: Hardback, 408 stran
První věta: Konec světa začal, když mi na kapotě auta přistál pegas.

Anotace: Jmenuji se Percy Jackson…
Blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas…
Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní vyjde jako hrdina?
Zápas o zachování civilizace začíná!
5. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson - Zloděj blesku, Percy Jackson - Moře nestvůr, Percy Jackson - Prokletí Titánů, Percy Jackson - Bitva o labyrint.Bylo nebylo (13)

15. května 2014 v 18:15 | Ronnie |  Bylo nebylo

Čtvrteční meme z dílny Kath, jehož úkolem je zveřejnit první větu z knihy, kterou aktuálně čtete.


Název: Cress
Autor: Marissa Meyer

Její družice dokončila jeden úplný oběh kolem planety Země každých šestnáct hodin.


Cress je v pořadí třetí knihou ze série Měsíční kroniky a já nedokážu pořádně popsat, jak moc jsem se na tuhle konkrétní krásku těšila. Měsíční kroniky naprosto zbožňuju, je to jedna z mých opravdu hodně oblíbených YA sérií, možná dokonce nejoblíbenější a tak jsem skutečně štěstím bez sebe, že Cress konečně držím v rukou. Knihu mám doma sice teprve dva dny, ale ještě dneska ji určitě dočtu a to není zrovna nejkratší (616 stran), takže to asi taky vypovídá o tom, jak moc se mi líbí. Je skvělá. Měsíční kroniky jsou s každým dílem lepší a lepší, takže pokud jste se čtením této dokonalé série ještě nezačali, zkuste jí dát šanci. Prosím. Smějící se
On my wishlist (14)

10. května 2014 v 18:17 | Ronnie |  On my wishlist

Meme z dílnyBook Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.


První stříbrná kniha snů ( Kerstin Gier) • Podivné město (Ransom Riggs)


Dneska jsem ze svého wishlistu vybrala dvě knihy, na které se ohromně těším. První je Stříbrná kniha snů, která je pro mě skoro jako povinnost, jelikož jsem od autorky Kerstin Gierové četla její sérii Drahokamy, která je perfektní, je jasné, že její další kniha mi nesmí ujít. A určitě bude zase skvělá.

A další je Podivné město, což je druhý díl série Sirotčinec slečny Peregrinové (pro podivné děti?). Přiznám se, nevím, jak se ta série přesně jmenuje, ale jedno vím zcela jistě. Série je to skvělá. První díl jsem četla loni o letních prázdinách a zdá se mi, že to byla přesně ta správná doba pro čtení takového příběhu. Takže jsem ráda, že u nás už brzy vyjde pokračování, pokud vše dobře dopadne, bude to v srpnu, takže to se mi skvěle hodí do krámu. Těším se. Mimochodem, ta obálka je vážně docela děsivá, nemyslíte?


Znáte knížky Kerstin Gierové? Četli jste je? Líbily se Vám? Plánujte si taky pořídit její novou knihu? A co Sirotčinec? Smějící se
Knižní chvilky (3)

9. května 2014 v 21:10 | Ronnie |  Knižní chvilky
Knižní chvilky jsou projekt, který vymyslela TerezZ. A dnes přidávám, po delší době, další příspěvek. Určitě bych chtěla do Knižních chvilek přispívat častěji, takže doufám, že se mi to podaří.


Aktuálně mám rozečtenou knihu Měsíc nad horami, která mi dneska přišla, takže ještě nejsem moc daleko, ale věřím, že to bude hezké čtení. Tady se můžete podívat na rozbalovací článek.

Rozbalování balíčků (6)

9. května 2014 v 20:21 | Ronnie |  Rozbalování balíčků

Rozbalování balíčků je projekt z dílny Wer., a dnes je tady můj další příspěvek.Recenze: Percy Jackson - Bitva o Labyrint

5. května 2014 v 23:49 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Percy Jackson 4 Battle of the labyrinth
Autor: Rick Riordan
Série: Percy Jackson
Díl: čtvrtý
Nakladatelství: Fragment, 2011
Vydání: Hardback, 383 stran
První věta: To poslední, co by mi chybělo o letních prázdninách, bylo vyhodit do vzduchu další školu.

Anotace: Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější.
Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…