Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Waiting on Wednesday (8)

5. února 2014 v 17:36 | Ronnie |  Waiting on Wednesday

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Easy?
Autor: Tammara Webber
Nakladatelství: Jota
Anotace: Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy sestal díky náhodnému setkání jejím zachráncem...
Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí?
Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne.
Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné - vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu.
Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.


Existenci knihy Easy? jsem postřehla už před nějakou dobou, ale na první pohled mě vůbec nezaujala a tak jsem se o ni dál nijak nezajímala, ale protože mi EM tuto knihu doporučila (a mě opravdu moc zajímá a těší vše, co mi doporučíte a vůbec napíšete), musela jsem se po ní samozřejmě podívat. A udělala jsem dobře. Přečetla jsem si anotaci a vůbec to nezní zle. Naopak! Další New Adult kniha a bude asi dost zajímavá. A já si ji tedy rozhodně musím přečíst.Už se nemůžu dočkat.

Takže, pokud jste tuto knihu četli, moc mě zajímá váš názor. A samozřejmě mě váš názor zajímá i v případě, že jste knihu nečetli! :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 EM EM | Web | 5. února 2014 v 18:28 | Reagovat

Snad se ti bude líbit. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama