Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Únor 2014

Recenze: Reset

19. února 2014 v 17:05 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Reboot
Autor: Amy Tintera
Série: Reboot
Díl: první
Nakladatelství: Egmont, 2013
Vydání: Hardback, 384 stran
První věta: Vždycky křičeli.

Anotace: Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ(Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění).
Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček - Callum Reyes - je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z miry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat - jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem…Waiting on Wednesday (9)

19. února 2014 v 15:06 | Ronnie |  Waiting on Wednesday

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Velká ryba
Autor: Daniel Wallace
Nakladatelství: Argo
Anotace: William čelí nelehkému úkolu: jeho otec umírá, ale ani na smrtelné posteli nepřestává bájit, lhát a vyprávět o neuvěřitelných dobrodružstvích, která za života zažil. William se spolu s ním noří do labyrintu rodinných příběhů a zkazek a snaží se proniknout k jádru otcovy osobnosti. Podaří se mu s otcem sblížit, než se nadobro protne skutečnost a mýtus? Knihou Velká ryba se Daniel Wallace představil americkému čtenářstvu jako nepřehlédnutelný autor vynikající fantazií, vycházející ze svých jižanských kořenů. Román s úspěchem zfilmoval Tim Burton.


Kniha nese podtitulek: Román mytických rozměrů. No koho by to nezaujalo? Dobře, všechny asi ne, ale mě rozhodně ano. Sice nevím, co bych od knihy měla nebo neměla očekávat, takže radši neočekávám vůbec nic, ale mám takové tušení, že se mi bude líbit. Anotace mě ohromně nalákala, zní to skvěle. Knížku už mám i doma, ale ještě jsem se do ní nepustila. Doufám však, že to stihnu, co možná nejdřív, protože už se opravdu moc těším.

Četli jste někdo Velkou rybu? Pokud ano, uvítám každý váš názor. A pokud jste knihu nečetli, zaujala vás? Možná, že jste viděli film, který byl podle knihy natočen? V tom případě mě to samozřejmě také moc zajímá.
Duhové čtení

19. února 2014 v 14:48 | Ronnie |  Duhové čtení

Tuto výzvu společně vymyslely Hanyuu a Kelly a jde v ní o to, přečíst 7 knih v barvách duhy. Na pořadí, v jakém knihy budete číst, nezáleží, jen by se to mělo všechno stihnout během roku 2014. Mě tato výzva dost zaujala, takže jsem se rozhodla zapojit. Více informací najdete právě u Hanyuu nebo Kelly.Rozbalování balíčků (2)

17. února 2014 v 15:35 | Ronnie |  Rozbalování balíčků

Rozbalování balíčků je projekt z dílny Wer., a dnes můj druhý příspěvek.


Ještě na začátku února jsem si myslela, že tento měsíc nebude moc co rozbalovat, ale nakonec se přeci jen něco našlo. Dnes dokonce již druhý balíček (a vůbec by mi nevadilo, kdyby jich bylo ještě víc Smějící se). Dorazila objednávka z internetového obchodu MEGAKNIHY, jsou to celkem 4 knihy, z toho dvě, které si vybrala moje mamka a dvě zbývající pro mě.

Krabice, ve které knihy přišly, byla v dost hrozném stavu, pravděpodobně za to může naše úžasná Česká pošta, nejspíš to taky znáte, takže asi není moc, co dodat. Snad jen, že knihy to přežily celkem ve zdraví. Což je nakonec nejdůležitější.


Soutěž - výsledky

16. února 2014 v 15:24 | Ronnie |  Soutěže

Dnes je na řadě vyhlášení soutěže.

Jen pro připomenutí, soutěžit jste mohli o dvě knihy: Drakie a Přechod. Všem zúčastněným mockrát děkuji a samozřejmě mé díky vám patří i za krásné vzkazy a skvělá knižní doporučení. A těď už to, co všechny zajímá asi nejvíc...


Bylo nebylo (11)

13. února 2014 v 15:20 | Ronnie |  Bylo nebylo

Čtvrteční meme z dílny Kath, jehož úkolem je zveřejnit první větu z knihy, kterou aktuálně čtete.


Název: Ohnivé srdce
Autor: Richelle Mead

Nebudu lhát: když vejdete do místnosti a uvidíte svou přítelkyni, jak si čte knížku o jménech dětí, je to o infarkt.


Na tuhle knížku jsem se tak moc těšila, že to snad ani nedokážu popsat a teď ji konečně mám a můžu ji číst, neuvěitelné. Určitě to bude zase senzační, akorát jsem zvědavá, jak si zvyknu na novinku v podobě vyprávění z Adrianova pohledu, ale to určitě půjde. Prostě mám obrovskou radost, připadám si jako malé dítě, ale to nevadí. Smějící se Vy mě chápete, že jo?
Mé knižní série (1)

13. února 2014 v 12:30 | Ronnie |  Mé knižní série

Tento projekt vymyslela Roxanne a jeho úkolem je vyfotit knižní sérii, kterou máte doma (nemusíte ji mít celou), vložit fotky na blog a odpovědět na pár otázek.


Popravdě řečno, přesně nevím. Bylo to v době, kdy jsem o knihách ještě neměla moc velký přehled, ale někdě jsem zahlédla obálku Rudé jako rubín a už to bylo. Kdo by nechtěl mít doma knihu s tak krásnou obálkou, no ne?


Rozbalování balíčků (1)

12. února 2014 v 18:42 | Ronnie |  Rozbalování balíčků

Projekt Rozbalování balíčků vymyslela Wer., moc mě to zaujalo a tak jsem se rozhodla, že se zapojím. Něco podobného dost možná dělá spousta z vás, ale já tedy čerpám konkrétně od We., které bych ráda poděkovala za skvělý nápad. A jak tedy už název napovídá, jde o to, nafotit balíček, který vám přijde a především jeho obsah.


Dneska mi doprazila objednávka z buxu a moje milovaná maminka byla tak hodná, že mi pro balíček došla na pobočku Zásilkovny, protože jsem nemocná a sama bych asi nebyla úplně schopná si pro zásilku dojít, ale opravdu jsem potřebovala mít ty knihy hned u sebe. (Až uvidíte, co bylo uvnitř, tak pochopíte)

Takhle tedy byly knihy zabaleny, byla jsem sice zvyklá na klasické krabice, a tak jsem byla dost v šoku, když jsem viděla tohle ↑ a dost jsem se obávala, že knihy budou zdemolované, ale aštěstí to dopadlo dobře.


Teaser Tuesday (11)

11. února 2014 v 19:32 | Ronnie |  Teaser Tuesday

Úterní meme pořádané Should Be Reading.
O co jde:
  • Popadni knihu, kterou právě čteš
  • Otevři ji na náhodné stránce
  • Napiš dvě teaserové věty z této stránky
  • Nezahrnuj do toho spoilery
  • Napiš jméno autora a název knihy, aby si ji mohli ostatní přidat ke svému seznamu k přečtení


Název: Zlodějka knih
Autor: Markus Zusak

V Liesel se zastavilo srdce.
Když byla Rosa Hubermannová hotová s nadáváním lidem, pro které pracovala, obvykle se přesunula k dalšímu oblíbenému předmětu svých urážek.
(str. 47)


Konečně se po dlouhé době opět dostávám ke Zlodějce knih a snad už ji tentokrát i dočtu. Věřím tomu, protože ta kniha je naprosto dokonalá a já už prostě musím vědět, jak to celé dopadne. A taky chci konečně vidět film. Jsem totálně pozadu. Ale napravím to.
30 Day Book Challenge (11)

8. února 2014 v 20:02 | Ronnie |  30 Day Book Challenge
Projekt pochází z dílnyKacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.11) KNIHA OD MÉHO OBLÍBENÉHO AUTORA:


Když jsem přemýšlela nad tím, kterého autora vůbec zvolím, docela okamžitě mě napadl Nicholas Sparks, který píše naprosto senzačně. Samozřejmě jsem chtěla vybrat knihu, kterou už jsem čelta a jelikož jsem od něj četla (zatím) jen dvě knihy (Bezpečný přístav a Milý Johne), neměla jsem toho tolik na výběr, ale nakonec jsem vybrala právě Milý Johne. Kniha je skvělá, krásně napsaná, citlivá, zajímavá, pan Sparks prostě umí! A já už se nemůžu dočkat až si přečtu další jeho knihy.


Dnes je to tedy spíš o oblíbených autorech a tak by mě zajímalo, jakého autora nebo autorku byste zvolili vy? A také jakou jeho knihu?