Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Waiting on Wednesday (7)

1. ledna 2014 v 9:00 | Ronnie |  Waiting on Wednesday

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Hra o trůny
Autor: George R. R. Martin
Nakladatelství: Talpress
Anotace: Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy...
Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn.
A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází!


Hru o trůny, případně i další díly ze série Píseň ledu a ohně už spousta z Vás nejspíš četla, nebo jste alespoň viděli seriál, který byl podle knih natočen. Já jsem v tomhle trochu pozadu a dá se říct, že částečně záměrně. Pokud jde o seriál, tomu se zcela vědomě už dlouho vyhýbám, protože si chci přečíst knihu a je mi jasné, že po shlédnutí seriálu,už bych se ke čtení nikdy nedonutila. Takže stále čekám až se naskytne vhodná příležitost si knihu přečíst. Už ji mám doma, ale zatím se do ní tak trochu bojím pustit. Nějak nevím, co bych měla očekávat. Snad všichni celou sérii ohromně chválí a já věřím, že je opravdu skvělá a docela se těším, ale stejně mám obavy, co na to řeknu. No, to asi zjistím nejlíp, když to přečtu.

A co vy? Četli jste? Co na ni říkáte? Líbila se Vám? Nebo ne? Možná se teprve chystáte si knihu přečíst? Všechno mě ohromně zajímá a budu ráda, když mi k tomu něco napíšete. :-) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fearnie Fearnie | Web | 1. ledna 2014 v 14:49 | Reagovat

Seriál jsem ještě neviděla a knihu nečetla. Ale chtěla bych. Je to pro mě taková challenge do června - za půl roku se k tomu snad dostanu.:):D
Jinak tobě taky přeju Krásný nový rok 2014!:3

2 Simone Sipriano Simone Sipriano | Web | 1. ledna 2014 v 19:20 | Reagovat

Práve idem z jedného blogu, kde na knihu bola výborná recenzia. Odvšadiaľ na mňa vykukujú, asi je to znak, že ich mám začať intenzívne hľadať. :)

3 Ronnie Ronnie | Web | 1. ledna 2014 v 19:29 | Reagovat

1: Pro mě je to taky celkem výzva, ale snad to obě zvládneme, já věřím, že ta kniha potažmo knihy určitě stojí. :-)

2: Už to tak vypadá. :-D Všichni tvrdí, jak je to skvělé, tak přece musí být, ne? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama