Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Leden 2014

30 Day Book Challenge (7)

31. ledna 2014 v 20:09 | Ronnie |  30 Day Book Challenge

Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.


7) KNIHA, ZE KTERÉ UMÍM CITOVAT/RECITOVAT:

Musím se přiznat, že najít, nějakou knihu, ze které bych dokázala citovat, byl pro mě obrovský problém, protože já na to moc nejsem a i když si knihy a jejich děj vetšinou pamatuju dobře a dlouho, tak konkrétní části, přesně tak, jak zazněly, si obvykle nepamatuju. Ale pak jsem si uvědomila, že něco by se přeci jen našlo.


Kytice! Tuto knihu mám opravdu ráda a řekla bych, že je to úplně nejmenší ,,zlo" z povinné četby, dokonce to vůbec není zlo! Je to dobře napsané, zajímavé, strašidelné, ponuré a čte se to moc dobře. A taky je to kniha, ze které umím recitovat. Nebudu tady vypisovat konkrétní pasáže, ale kdyby mi, řekněme někdo přiložil nůž ke krku, odrecitovala bych celého Vodníka a z několika dalších balad bych taky něco zvládla. Smějící se


Snad jsem toto, pro mě osobně, obtížné zadání, tak nějak splnila. A už jen položím závěrečný dotaz, ze které knihy umíme citovat/recitovat vy?
Knižní chvilky (2)

31. ledna 2014 v 14:20 | Ronnie |  Knižní chvilky
Knižní chvilky jsou projekt, který vymyslela TerezZ. A dnes konečně asi po měsíci přidávám druhý příspěvek. Určitě bych chtěla do Knižních chvilek přispívat častěji, takže doufám, že se mi to podaří.


Zrovna teď jsem ve fázi, kdy mám rozečtené hned tři knihy najednou a nejsem schopná se pořádně posunout dopředu, i když to jsou všechno skvělé knihy a baví mě...

Soutěž

29. ledna 2014 v 23:59 | Ronnie |  Soutěže

Ahoj všem,

rozhodla jsem se uspořádat takovou menší soutěž, doufám, že vás zaujme a zúčastníte se.30 Day Book Challenge (6)

29. ledna 2014 v 18:19 | Ronnie |  30 Day Book Challenge

Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.


6) OBLÍBENÁ YA KNIHA:Jako svou oblíbenou Young Adult knihu jsem zvolila takovou ,,klasiku" Vampýrskou akademii od Richelle Mead. Je to kniha, kterou asi všichni dobře znáte, já mám celou sérii opravdu moc ráda, jsou to knihy, které mě v podstatě přivedly ke čtení a nedám na ně dopustit. Docela klidně bych tady mohla mít kterýkoliv díl ze série, klidně by tu mohl být i některý díl Pokrevních pout, stejně, ono to spolu všechno souvisí. Nakonec jsem vybrala první díl, ale je to takový malý podvod, protože v podstatě volím celou sérii. Smějící se


Na závěr přidám možná trochu hloupý dotaz, který zní: ,,Znáte Vampýrskou akademii? A co na ni říkáte?" A taky by mě moc zajímalo, jestli už se podobně jako já těšíte na film, který je téměř za dveřmi?. Já jen doufám, že to nebude moc velký průšvih.
Recenze: Percy Jackson - Prokletí Titánů

28. ledna 2014 v 19:28 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Percy Jackson 3 The Titan's Curse
Autor: Rick Riordan
Série: Percy Jackson
Díl: třetí
Nakladatelství: Fragment, 2010
Vydání: Hardback, 336 stran
První věta: V pátek před vánočními prázdninami mi máma sbalila věci na noc a pár vražedných zbraní a odvezla mě do nové internátní školy.

Anotace: Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis?
Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa.
Vezmeme tě s sebou, chceš?Teaser Tuesday (9)

28. ledna 2014 v 14:08 | Ronnie |  Teaser Tuesday

Úterní meme pořádané Should Be Reading.
O co jde:
  • Popadni knihu, kterou právě čteš
  • Otevři ji na náhodné stránce
  • Napiš dvě teaserové věty z této stránky
  • Nezahrnuj do toho spoilery
  • Napiš jméno autora a název knihy, aby si ji mohli ostatní přidat ke svému seznamu k přečtení


Název: Legenda
Autor: Marie Lu

Otočím se a spatřím za sebou Metiase, toho mladého kapitána od vchodu.
Co se děje pak, to už vidím jen rozmazaně.
(str. 37)


Legendu jsem plánovala číst už nějakou dobu, ale dostávám se k ní až teď a rozhodla jsem, že ji zařadím jako svůj první příspěvek do výzvy Měsíční písmenkobraní od Hanyuu a Kelly . Ještě nejsem moc daleko, ale zatím se mi to líbí, myslím, že to bude hodně povedená dystopie.

Pokud jste Legendu už četli určitě mi napiště, jak se vám líbila. A pokud jste knihu ještě nečetli, chystáte se?
30 Day Book Challenge (5)

27. ledna 2014 v 23:00 | Ronnie |  30 Day Book Challenge
Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.5) KNIHA, VE KTERÉ BYCH CHTĚLA ŽÍT:Jako většina z těch, kteří Percyho četli, i já celou tuto sérii od Ricka Riordana naprosto zbožňuju. Proto, když jsem vybírala knihu, ve které bych chtěla žít, okamžitě mě napadl Svět Percyho Jacksona. Samozřejmě především za předpokladu, že i já bych byla polobůh! Smějící se Ne, že by mě zrovna nějak lákala představa boje s nestvůrami, ale kdyby jeden z mých rodičů byl bůh (mimochodem mami, tati, já si na vás nestěžuju... no, možná malinko... někdy. Smějící se) tak bych i já byla tak trochu boží, že? Navíc trávit každé léto v Táboře polokrevných by bylo určitě naprosto senzační! Takže za mě naprosto jasná to volba.


A v jaké knize byste chtěli žít Vy? Jaký Svět je ten Váš vyvolený? To mě moc zajímá.
30 Day Book Challenge (4)

26. ledna 2014 v 19:26 | Ronnie |  30 Day Book Challenge

Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.


4) KNIHA, KTERÁ MĚ ROZBREČÍ:Když jsem vybírala knihu, která mě dokáže rozbrečet, zjistila jsem, že takových knih je opravdu dost velké množství. Možná jsem trochu přecitlivělá?! Smějící se... No, budu to brát tak, že jsem prostě citlivá duše a hodně věcí mě dokáže zasáhnout a dojmout. Ale abych se konečně vyjádřila. Z toho množství jsem vybrala knihu Hvězdy nám nepřály od Johna Greena, kterou jsem četla nedávno a vlastně je to (zatím) poslední kniha, která mě rozbrečela. Opravdu hodně silný a dojemný příběh, nepřízeň a krutost osudu, to všechno na mě opravdu zapůsobilo a tak není divu, že jsem v podstatě celou poslední třetinu knihy probrečela. Ale stálo to za to, ten příběh je jedinečný.


Pokud náhodou patříte mezi ty, kteří Hvězdy ještě nečetli, doufám, že to brzy změníte, třeba vám v rozhodování pomůže i moje RECENZE. Knihu opravdu doporučuji.
30 Day Book Challenge (3)

25. ledna 2014 v 19:22 | Ronnie |  30 Day Book Challenge

Projekt pochází z dílny Kacennnky, cílem je po dobu 30 dnů zveřejňovat příspěvky na daná témata.


3) KNIHA, KTERÁ MĚ ROZESMĚJE:Celá série Drahokamy od německé autorky Kerstin Gierové je velmi zábavná, ale já jsem se rozhodla vybrat závěrečný díl trilogie Zelenou jako smaragd, kde příjemné a vtipné hlavní hrdince Gwendolyn přinejmenším opravdu zdatně sekunduje chrlič a démon v jednom, Xemerius. Jeho hlášky jsou naprosto bezkonkurenční a já jsem se často opravdu od srdce zasmála. Dokonce bych to občas označila za záchvaty smíchu. Vážně to byl skvělý zážitek a na Xemeriusovu ,,Pokojovou fontánu" asi nikdy nezapomenu. (Doufám, že se ta scéna odehrála v tomto díle Smějící se)


A jaká je vaše vyvolená kniha, která vás rozesměje?On my Wishlist (10)

25. ledna 2014 v 12:32 | Ronnie |  On my wishlist

Meme z dílny Book Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.

V šedých tónech (Ruta Sepetys) • Bez naděje (Colleen Hoover)


Dnes jsem vybrala knihy, které, jak se zdá budou dost emotivní. V šedých tónech je kniha inspirovaná skutečnými událostmi z prostředí koncentračních táborů, takže to bude jistě velmi silný příběh. A kniha Bez naděje na mě už podle obálky působí docela ponuře, příběh ze života, který by mě také mohl dost zasáhnout.

Asi se teď zdá, že si vybírám samou ,,depresivní četbu", ale tak nějak mám zrovna na podobně laděné knihy náladu, takže doufám, že si zrovna tyto dvě stihnu pořídit, co možná nejdřív.


Četli jste V šedých tónech? Co na knihu říkáte? A chystáte se také na přečtení Bez naděje?