Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Prosinec 2013

Challenge

31. prosince 2013 v 16:13 | Ronnie |  Challenge
1) KNIŽNÍ VÝZVA NA ROK 20142) DUHOVÉ ČTENÍ

Nejkrásnější obálky 2013

31. prosince 2013 v 11:47 | Ronnie |  TAG
Opět jsem se inspirovala u Fearnie, vybrala jsem tři podle mého názoru nejkrásnější obálky knih, které u nás vyšly v roce 2013. Samozřejmě jsou to knihy, které mám doma, pokud bych měla vybírat ze všech knih, které u nás letos vyšly, asi bych se nikdy nedokázala rozhodnout. Obálky nejsou seřazené podle toho, která je nejkrásnější a která už méně, jsou to prostě tři nej obálky.Teaser Tuesday (7)

31. prosince 2013 v 7:35 | Ronnie |  Teaser Tuesday
Úterní meme pořádané Should Be Reading.
O co jde:

  • Popadni knihu, kterou právě čteš
  • Otevři ji na náhodné stránce
  • Napiš dvě teaserové věty z této stránky
  • Nezahrnuj do toho spoilery
  • Napiš jméno autora a název knihy, aby si ji mohli ostatní přidat ke svému seznamu k přečtení


Název: Reset
Autor: Amy Tintera

Uprostřed noci mě probudil hluk.
Obrátila jsem se a zjistila, že Ever sedí na své posteli, cení zuby a z hrdla jí vychází čím dál tím hlasitější hluboké vrčení.


Reset je další z mnoha dystopií, líbí se mi autorčin zajímavý nápad s Resety a jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet. A co vy? Četli jste Reset? Líbil se Vám? Nebo se na knihu teprve chystáte? Nebo Vás nezaujala?
Recenze: Scarlet

28. prosince 2013 v 16:55 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Scarlet
Autor: Marissa Meyer
Série: Měsíční kroniky
Díl: druhý
Nakladatelství: Egmont, 2013
Vydání: Paperback, 456 stran
První věta: Scarlet klesla s lodí k údolí za tavernou v Rieux.

Anotace: Pokračování fantasy románu Cinder a druhá kniha ságy Měsíční kroniky
Osmnáctiletá Scarlet Benoitová je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jediným blízkým člověkem na světě.
Až do dne, kdy babičku unese jakýsi tajemný gang a Scarletin život se navždy změní. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, kterého Scarlet zná jen zběžně. Scarlet se nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, ze kterých čpí potíže na sto honů. Jenže Vlkovu pomoc potřebuje, pokud chce najít únosce své babičky. A to ještě netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly…On my Wishlist (7)

28. prosince 2013 v 12:42 | Ronnie |  On my wishlist

Meme z dílny Book Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.Hledání Aljašky (John Green) • Čas mezi námi (Tamara Ireland Stone)

Před pár dny jsem dočetla Hvězdy nám nepřály, knihu jsem si zamilovala, ale pořád se z toho nějak nemůžu vzpamatovat. John Green je podle mě naprosto geniální spisovatel a já jsem opravdu hodně zvědavá na jeho prvotinu Hledání Aljašky.

Čas mezi námi je další z knih s tématikou cestování časem a to já naprosto zbožňuju. Takže tato kniha je pro mě naprosto jasná volba.


Moc by mě zajímalo, jestli jste už některou z těchto knih četli a co na ně říkáte, případně jestli si chcete některou přečíst? A taky mi určitě napište, pokud už máte přečtené obě knihy od Johna Greena, jak se Vám líbily, která je podle Vás lepší atd..?
,,Vánoční" knihy

27. prosince 2013 v 14:28 | Ronnie |  TAG
Projekt ,,Vánoční knihy" vymyslela Fearnie, jde o to vybrat knihy, které mají typicky Vánoční barvy (zelená, červená, zlatá).Recenze: Jsem roztříštěná

27. prosince 2013 v 9:25 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Shatter Me
Autor: Tahereh Mafi
Série: Roztříštění
Díl: první
Nakladatelství: CooBoo, 2013
Vydání: Hardback, 288 stran
První věta: Jsem zavřená už 264 dní.

Anotace: Jsem prokletá. MÁM DAR.
Jsem zrůda. JSEM VÍC NEŽ JEN ČLOVĚK.
Můj dotek je smrtící. MŮJ DOTEK ZNAMENÁ SÍLU.
Jsem jejich zbraň. BUDU SE BRÁNIT!
Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…
Kniha, kterou držíte v ruce, vás bude děsit.
Tuhle knihu nebudete moci odložit!Knižní chvilky (1)

26. prosince 2013 v 12:45 | Ronnie |  Knižní chvilky
Knižní chvilky jsou projekt, který vymyslela TerezZ, zaujalo mě to a usoudila jsem, že je to skvělý projekt, takže jsem se rozhodla zapojit se. Musím říct, že focení mě hodně bavilo a určitě bych chtěla Knižní chvilky čas od času zveřejňovat.

Jelikož zrovna máme Vánoční čas, rozhodla jsem se ,,vyzdobit" si pokoj jmelím, no sice to takhle ve váze úplně nesplňuje svůj účel , ale moc se mi to líbí.

S Vánoční tématikou budu ještě pokračovat, tohle je naprosto nádherná zimní pohlednice Konto bariéry.

Bylo nebylo (7)

26. prosince 2013 v 8:40 | Ronnie |  Bylo nebylo

Čtvrteční meme z dílny Kath, jehož úkolem je zveřejnit první větu z knihy, kterou aktuálně čtete.


Název: Hvězdy nám nepřály
Autor: John Green


Koncem zimy mého sedmnáctého roku matka usoudila, že mám depresi.

Většina z Vás Hvězdy už nejspíš četla, já jsem v tomhle trošku pozadu, ale teď to konečně doháním. Knížku jsem si prála k Vánocům a měla jsem obrovskou radost, když jsem ji rozbalila. Konečně se tak můžu začíst a očekávám, že mě tento příběh úplně zničí, ale stejně se těším.

Vy mi určitě dejte vědět, pokud jste knihu už četli, co na ni říkáte a pokud jste Hvězdy ještě nečetli, tak by mě moc zajímalo, jestli to třeba někdy plánujete.
Waiting on Wednesday (6)

25. prosince 2013 v 19:56 | Ronnie |  Waiting on Wednesday

Středeční meme pořádanéBreaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Jsem zlomená
Autor: Tahereh Mafi
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem.


Před pár dny jsem dočetla první díl této série a musím říct, že kniha to byla skvělá. Proto už se moc těším na pokračování, které si snad přečtu, co nejdřív. Doufám, že to bude minimálně tak dobré čtení, jako u Roztříštěné.

Pokud tuto sérii znáte, určitě mi dejte vědět, co na ni říkáte.