Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Nakladatelský maraton - Fragment

5. května 2013 v 16:58 | Ronnie |  Nakladatelský maraton


Nakladatelský maraton je projekt, který vymyslela Verča z blogu Books and Smile. Nápad je to opravdu zajímavý a proto jsem se rozhodla zapojit se.
Projekt zpočívá v tom, že každý týden ukážete a představíte knihy, které spadají pod různá nakladatelství. Dnes se tedy jedná o knihy z nakladatelství Fragment.Knihy Thomase Breziny

Princezna Victorie
Kočičí Holka Nový začátek

Od Thomase Breziny mám doma jen dvě knihy a sice Princeznu Viktorii, a druhý díl Kočičí holky, četla jsem i jedničku, ale tu doma bohužel nemám.
Thomas Brezina píše sice knihy pro mladší čtenáře, takže nejsem zrovna cílová skupina, ale i přes to se mi jeho knihy opravdu moc líbí, jsou to ideální knihy pro odpočinek a myslím, že i starší čtenáři v nich mohou najít zalíbení. Co mě ale mrzí je to, že velká sposuta Brezinových knih je už prakticky nesehnatelná, ale možná se někdy ještě dočkám :-D


Hunger Games

Aréna smrti
Vražedná pomsta
Síla Vzdoru

Od děckých knih se plynule přesouvám k dystopické sérii Hunger Games, o které asi nemá cenu se příliš rozepisovat, protože tuto sérii, která odstartovala dystopickou mánii po Světě, už jistě dobře znáte.
Knihy jsou výborné a teď vůbec nechápu, jak je možné, že se mi první díl zas tak moc nelíbil?! Ale ano je to tak, já vím, je to divné, nicméně jsem změnila názor a jsem za to šťastná!


Sága prokletých

Morová rána
Hon na čarodějnice
Propast
Touha

Na tuto sérii jsem poprvé narazila už poměrně dávno a i když mě celkově zaujala, myšlenka, že bych četla něco, kde se vyskytuje mor, mě docela děsila. Proto jsem dlouho odolávala než jsem se do knih pustila a teď vím, že začít číst tuto sérii bylo víc než dobře. Knihy jsou úžasné, čtou se skvěle a je opravdu škoda, že se u nás nevydají další díly, kterých je v originále snad 47?... Nicméně já jsem zatím četla pouze dva díly, ale rozhodně si přeštu i ty dva ,,poslední" a už se na čtení docela těším.


Lovkyně snů

Procitnutí
Vstříc temnotě
Osudové rozhodnutí

Další sérií, kterou doma mám, je série o Lovkyní snů Janie. Jedná se o knihy z velice originálním námětem a také zvláštním stylem, kterým jsou napsány. Mě se tato série moc líbí, mám ji ráda, jedná se o malinkaté knížečky s rychle plynoucím dějem a zajímavou zápletkou. Rozhodně se řadí k těm povedenějším.Knihy od L. J. Smith

Upíří deníky: Probuzení, Souboj
Temné vize: Odhalení, Posedlost

Tak v tomto případě už nejsem tak nadšená, jako v několika minulých. Jistě to nikoho nepřekvapí, ale knihy od této autorky, podle mého názoru, nejsou zrovna to nejlepší, co se dá na knižním trhu najít.

V případě Upířích deníků, se k ničemu asi nebudu moc vyjadřovat, řeknu asi tolik, že jsem četla dva díly a opravdu se mi to nelíbilo. Pokud jde o temné vize, tam už je to o něčem jiném, tato série je podle mě celkem povedenáá, rozhodně jsou knihy o dost lepší než ty ze série Upíří deníky a jedná se o průmerné, ale příjemné čtivo.Nedokončené série

Temná akademie: Vyvolení, Spoutaní
Děsivé splynutí: Vidím to, co vrah
Krásní mrtví: Jonas
Krvavá romance: Polibek nesmrtelnosti


Tady vidíte několik nedokončených sérií, některých jen pro zatím, u jiných další díly moc neplánuju.

Z těch lepších tady mám opravdu zajímavou sérii Temná akademie, ke které mi chybí 3 díl a jsem na něj zvědavá. Mezi ty kvalitnější podle mě patří i Vidím to, co vrah, což je taky docela hezká kniha, potažmo série.

Krásní mrtví se mi až tak moc nelíbili, ale další díly neodsuzuju, jen na ně zatím nemám moc náladu, ale v budoucnu, proč ne. Pokud jde o Krvavou romanci, tady jsem docela pevně přesvědčena, že o další díl nestojím... Teď mě napadá, že jsem zapomněla vyfotii knihu Zápas o osud lidstva ze série Mayské proroctví, což je série taková průměrná a určená spíš mladším čtenářům, ale taky to s ní možná ještě zkusím.


Různé...

Eragon
Erebos
Rudá pyramida

Další, co tu mám, jsou různé více méně děcké knihy, které jsou výbroné, to je bez debat.

Eragon je kniha, která se mi vážně líbila a mrzí mě, že jsem ještě nedostala k dalšímu dílu, ale určitě to brzy chystám.

Erebeos je samostatná kniha, co vím není součástí žádné série a je to kniha velice zajímavá, určitě ji můžu doporučit,

Ruda pyramida, respektive celá série Kroniky Cartera Kanea, z pera vele úspěšného spisovatele Ricka Riordana je sice hodnocena jako jeho slabší série po Percy Jacksonovi, ale mě se docela líbí, uznávám, že je to kniha děcká, ale je tak i označována a byla tak psaná, takže se není čemu divit, nicméně série je určitě zajímavá. A já osobně si chci rozhodně přečíst další autorovy knihy.Ostatní...

Nemám žádné jméno
Nebezpečná láska
Život byl pes

Poslední část knih vážně nevím, jak označit, aby to bylo dost výstižné. Je to mix různých knížek, které se od sebe navzájem opravdu hodně liší, jedno však mají společné, jsou skvělé, výbroné, úžasné a já nevím, co všechno ještě.

Nemám žádné jméno je nepřekonatelná kniha, která skrývá silný příběh, nevím, co o ní dál říct, je prostě dokonalá a smutná, ale to nic nemění na tom, jak se mi dokázala dostat pod kůži.

Nebezpečnou lásku já prostě miluju, miluju, miluju, konec, nemám víc, co říct, snad jen, že chci, musím mít a znova chci další díl...!!

No a knížečka Život byl pes, to je něco tak roztomilého, a skvělého. Života si budu vždy pamatovat, je to vyjímečný hrdnina s obrovským srdíčkem a pokud jste knihu ještě nečetli, zkuste to. Budete se smát, plakat a nikdy na ni nezapomenete.
A tady už vidíte všechny knihy hezky pohromadě, tedy až na již zmíněné Mayské proroctví, na které jsem zapomněla :-D , ale to snad nevadí. Určitě mi dejte vědět, jestli jste některé z těchto knih četli a co na ně říkate?

A co bych dodala závěrem? Fragment je skvělé nakladatelství, které vydává spousty výborných knížek, mám toto nakladatelství opravdu moc ráda a jsem jim vděčná za spolupráci, díky níž jsem Vám teď mohla ukázat hromadu knížek, které bych si sama koupit nemohla. 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama