Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Knihy, které jsem chtěla mít ráda

6. května 2013 v 20:41 | Ronnie |  Knihomol píše...
Určitě všichni znáte ten pocit, když se dozvíte o nějaké knize, která by podle všeho měla být skvělá, všichni ji chválí, anotace je víc než zajímavá a navíc je to třeba ještě váš oblíbený typ knihy. Pak konečně po čekání, které se zdá být nekonečné, napochodujete do knihkupectví nebo najedete na stránky oblíbeného internetového obchudu a knihu si koupíte. Celí natěšení ji hned přinesete domů, případně počkáte, než po dnech, co se zdají jako miliony let, dorazí. Každopádně teď už ji máte v rukou, je vaše a to na co jste se tolik těšili může začít. Začínáte se čtením...

... přečtete několik kapitol, ale je to jiné než jste očekávali, dojdete do poloviny knížky a pocit radosti, že čtete něco tak úžasného stále nepřichází...kniha vás nebaví, nelíbí se vám. Nevím, jestli se to někdy stalo i vám, ale nejspíš ano, no každopádně mě osobně se tohle stalo hned v několika případech. Pokaždé se jednalo o knihy, na které jsem se opravdu těšila a vážně jsem je chtěla mít ráda, ale nešlo to.
Už několikrát jsem byla vyloženě natěšená na určité knížky, tolik jsem si je chtěla přečíst. Byla jsem přesvědčená, že se mi budou líbit, budou mě bavit a já z nich budu jednoduuše nadšená. Většinu knížek si pořizuju s tím, že o ně opravdu stojím a chci si je přečíst. Kolikrát se na ně sice dlouho nedostane, (to je ale jiný příběh.. ) a pak když se konečně pustím do čtení, většinou se mi alespoň částečně líbí, i když bych to od nich třeba ani nečekala, nejedná se sice ve všech případěch o kdo ví jak skvělá díla, ale pokud mi kniha dá něco, co od ní neočekávám a překvapí mě, je to vždycky plus...

Knihy, o kterýxh se chci dneska zmínit v tomto článku, nejsou vyloženě propadáky, to v žádném případě, mnoha lidem se dokonce velmi líbí, mě ale určitým způsobem zklamaly a i když jsem se snažila a dokonce si to přála, nepřirostly mi k srdci.

Jestli zůstanu - Gale Forman

Kniha je mezi čtenáři poměrně oblíbená, mě se začátek docela zamlouval, ale postupem času mi přišlo, že kniha téměř nic neřeší, že se tam toho moc neděje a řekněme, že od druhé poloviny se mi knížka téměř nelíbila, příběh mě nudil, je to sice dojemné vypravování o dívce, kterou zasáhla obrovská životní tragédie a já jsem docela citlika, ale tohle mě prostě nějak nevzalo.

Knížka je tenounká a já jsem očekávala, že se bude číst hezky rychle, ale příběh, ačkoliv se odehrává v rozmezí několika hodin, se mi zdál takový, že se tam všechno neúměrně táhne, byly to jen samé pocity, což není nutně špatné, ale tomuhle příběhu nějaká akce podle mě vážně chyběla. Kniha se odehrává ve dvou časových liniích, jedna je ze současnosti, kdy se řeší vše kolem nehody a pak jsou tady pohledy do minulosti, ale ani tady se prostě téměř nic neděje. Podobné typy příběhů se mi celkově docela líbí, ale Jestli zůstanu byl pro mě takový slabý odvar


Drakie (Sophie Jordan)

Už od pohledu má Drakie opravdu zajímavý a docela originální námět, takže jsem si od příběhu slibovala vyjímečný zážitek, těšila jsem se, že si přečtu zase něco trochu jiného. I když pořád se tady setkáváme s docela ohranými hlavními hrdniny, to mi ale vlastně vůbec nevadí, já mám příběhy z prostředí střední školy ráda, dokážu se do nich dobře začíst a jsou mi blízké. Jacinda je milá hlavní hrdinka a celkově s postavami ani takový problém nemám. Co mi vadí je dynamika celého příběhu, na začátku je skvělá akce, ale postupem času začíná děj stagnovat, až se mi zdálo, že je všechno ve vyjetých kolejích a příběh se nikde dál neposouvá...

Já vím, že mě za tenhle můj názor asi ukamenujete, protože jsem si dobře vědoma toho, kolik lidí má Drakií opravdu hodně rádo, já ale ne, mě to prostě nejde. Knihu jsem si chtěla přečíst kvůli spoustě skvělých doporučení a zdálo se, že to bude opravdu něco skvělého...ale... Drakie je pro mě velké zklamání a moc mě to mrzí.


Tak to byl tedy stručný výčet knih, které jsem chtěla mít ráda, ale nemám. Samozřejmě je víc knih, které opravdu ráda nemám, když uvedu příklad, tak třeba takové Upíří deníky, jsou podle mě docela strašné, ale já jsem od této série vlastně ani nečekala, že bude dobrá. A v tom je ten rozdíl, knihy, o kterých píšu v tomto článku, od těch jsem si toho hodně slibovala a ony mě zklamaly.
No a pokud i vy máte takové knihy, tedy ty, o kterých jste si mysleli, že je budete mít rádi, ale nemáte, určitě mi dejte vědět, mě to opravdu moc zajímá a třeba taky napište nějaký článek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 6. května 2013 v 21:46 | Reagovat

Mne sa Drakie moc lúbilo 8) Celá séria je pre mňa zaujímavá 8)

2 Ronnie Ronnie | 6. května 2013 v 22:01 | Reagovat

To je právě to, ona se Drakie všem tak moc líbí.. ale já si nemůžu pomoct, ale přiznám se, přemýšlím, že to ještě zkusím, třeba změním názor :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama