Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Květen 2013

Bylo nebylo (4)

16. května 2013 v 16:23 | Ronnie |  Bylo nebylo

Čtvrteční meme z dílny Kath, jehož úkolem je zveřejnit první větu z knihy, kterou aktuálně čtete.


Název: Delirium
Autor: Lauren Oliver

Už je to šedesát čtyři let, co prezidet a Konsorcium prohlásili lásku za nemoc.

Podle mě je Delirium naprosto dkvělá kniha, i když je to dystopie, která se soustředí především na pocitovou stránku, jako například Dokonalý pár, kde se mi to moc nepozdávalo, ale v případě Deliria nemám žádné námitky, perfektně to k příběhu sedí.
Waiting on Wednesday (4)

15. května 2013 v 16:28 | Ronnie |  Waiting on Wednesday

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Ten, kdo stojí v koutě
Autor: Stephen Chbosky
Nakladatelství: Brio
Anotace: Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze.


Kdekoliv na tuhle knížku narazím, tam je neuvěřitelně vychvalována, takže je jasné, že si ji prostě musím přečíst. Kniha je oprvadu maličkatá a hodně tenká, určitě tedy nezabere mnoho času, navíc je to prý vážně skvělý příběh, takže není co řešit. Jsem taky hodně zvědavá na film, kde hrají skvělí herci. Už se vážně moc těším. Doufám, že si Charlieho příběh přečtu už brzy.

Recenze: Banka těl: Mladší

11. května 2013 v 20:03 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Starters
Autor: Lissa Price
Série: Banka těl
Díl: první
Nakladatelství: Fortuna Libri, 2012
Vydání: Hardback, 344 stran
První věta: Starší mi naháněli hrůzu.

Anotace: Dívka stojí před strašlivou volbou. Rodiče jsou mrtví, bratr nemocný, za peníze se stane někým jiným. Komu může věřit? Nikomu...
Děj tohoto strhujícího románu pro teenagery se odehrává v budoucnost.

Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti - a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít.

Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost - a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajmeje navěky... Callie najednou neví, komu může důvěřovat - a do toho ji zasáhne láska...
On my Wishlist (6)

11. května 2013 v 8:15 | Ronnie |  On my wishlist

Meme z dílny Book Chic City, jehož cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které si chceme pořídit, mohou to být knihy starší, novější, nebo knihy vycházející v budoucnu.Nepřítel mého nepřítele (Kateřina Petrusová • Cesta věčnou nocí, Nebe 2 (Veronica Rossi)


Pro dnešek jsem vybrala tyto dvě knihy, na obě se moc těším, první díly obou knih byly naprosto parádní, takže pro mě naprosto jasná volba. Cesta věčnou nocí sice ještě nevyšla, ale má se tak stát v nejbližších dnech, takže se snad už brzo dočkám dalšího strhujícího čtení. No a Nepřítel mého nepřítele, tam jsem si jistá, že se mi to bude líbit, v případě autorky Kateřiny Petrusové, snad ani nic jiného nehrozí. :-D
I'm obsessed with... (1)

10. května 2013 v 16:50 | Ronnie |  I´m obsessed with...

Toto skvělé meme je z dílny Emily.L z Knižního koutku. A dnes konečně můj první příspěvek na téma....

THE VAMPIRE DIARIES...


... Ano přesně tak Upíří deníky, vím, že to asi vypadá jako hrozné klišé a ono to tak možná i je, ale zcela jistě nejsem jediná, kdo tenhle seriál zbožňuje....


Recenze: Anna krví oděná

9. května 2013 v 20:01 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Anna dressed in blood
Autor: Kendare Blake
Série: Anna
Díl: první
Nakladatelství: Baronet, 2013
Vydání: Hardback, 272 stran
První věta: Vlasy ulízané pomádou prozrazují, že je mrtvý - bez nadsázky.

Anotace: Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.Bylo nebylo (3)

9. května 2013 v 9:21 | Ronnie |  Bylo nebylo

Čtvrteční meme z dílny Kath, jehož úkolem je zveřejnit první větu z knihy, kterou aktuálně čtete.


Název: Měděný jezdec
Autor: Pauliina Simons

Světlo vniklo oknem do místnosti a celou ji zalilo ránem.


Jenom bych chtěla dodat, že Měděný jezdec je vážně skvělá kniha, takže pokud třeba pořád váháte určitě si ji přečtěte.
Měsíční chvástačka (duben 2013)

8. května 2013 v 13:32 | Ronnie |  Měsíční chvástačka


Meme z dílny Judith, jehož cílem je zveřejnit knihy, které jste získaly v úplnynlém měsíci.
Knihy:
  • Koupené
  • Darované
  • Vyhrané
  • Recenzní výtisky

Recenze: Záchranný člun

8. května 2013 v 12:52 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Lifeboat
Autor: Charlotte Roganová
Nakladatelství: Fortuna Libri, 2012
Vydání: Hardback, 280 stran
První věta: Dnes jsem šokovala právníky, a dost mě překvapilo, jak na ně dokážu zapůsobit.

Anotace: Dvacetiletá Grace Winterová - novomanželka a čerstvá vdova - stojí před soudem a bojuje o život.
Strhující vyprávění o mladé ženě, která se po sňatku s bohatým obchodníkem plaví na zaoceánském parníku, který se z ne zcela vysvětlitelných důvodů začne potápět… Grace se na poslední chvíli dostane na záchranný člun. Ten je však zcela přeplněný a jen stěží je možné zvládnout nerovný boj s oceánem. Tíživá otázka, zda budou zachráněni, drsné podmínky, nedostatek potravy i vody, šílenství, slunce, nekonečné moře... to všechno nutí lidi na člunu ukázat svůj charakter a odhalit se až na samou dřeň. Grace přežije díky silné vůli - a také díky činu, který se na člunu zdá přirozený, ale v bezpečném životě na souši ji postaví před soudní tribunál.
Koho soud uzná vinným a koho nevinným? Je ale vůbec možné soudit někoho, kdo prožil peklo?
Waiting on Wednesday (3)

8. května 2013 v 11:02 | Ronnie |  Waiting on Wednesday

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Dívka z nočních můr
Autor: Kendare Blake
Nakladatelství: Baronet
Anotace: Před několika měsíci Anna Korlovová ve svém sklepě otevřela bránu do pekla a zmizela, ale lovec duchů Cas Lowood se přes to nedokáže přenést.
Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít - a ne aby chodil po světě napůl mrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval.
Vidí teď Annu všude - někdy v nočních můrách, a někdy dokonce za bílého dne. Něco s ní ale není v pořádku a nejsou to jenom sny. Někdo Annu mučí a pokaždé, když se mu zjeví, je trýzněna novým a ještě krutějším způsobem.
Cas netuší, co se s Annou stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že si nezaslouží, co se jí tam děje. Anna mu nejednou zachránila život a je načase jí oplatit laskavost.


Četla jsem první díl. který se mi opravdu hodně líbil, sice to nebylo tak děsivé, jak jsem očekávala, ale to mi vůbec nevadí, kniha je napsána skvěle, no a jelikož se mi první díl tolik líbil, je jasné, že musím mít i pokračování, které si myslím bude hodně zajímavé a už jsem vážně zvědavá, jak to dopadne.