Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Říjen 2012

Knižní zpověď I (Od kolébky do školy)

11. října 2012 v 11:48 | Ronnie |  Knižní zpověď

Projekt ,,Knižní zpověď" vytvořila Fanta, je to vlstaně taková forma řetězáku na téma, jak jinak než knižní. Hodně mě to zaujalo, protože podobné věci ve formě různých otázek a odpovědí mám vážně ráda, proto jsem se rozhodla zapojit.


Waiting on Wednesday (2)

10. října 2012 v 12:48 | Ronnie |  Waiting on Wednesday

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.


Zahrada kostí
Autor: Tess Gerritsen
Nakladatelství: Knížní Klub
Anotace: Neznámé kosti, neodhalená tajemství a nevyřešené zločiny vrhají své zlověstné stíny až do současné doby - nový strhující kriminální román bestselleristky Tess Gerritsenové. Autorka v něm důmyslně propojuje osudy současných postav (na scénu opět přivádí soudní patoložku Mauru Islesovou) s příběhem z devatenáctého století, osvědčuje přitom dokonalou znalost historických reálií včetně nesnadných počátků moderní medicíny a temnou spletí hrůzných zločinů směřuje k šokujícímu závěru.


Kniha vypadá, alespoň podle anotace opravdu velice zajímavě, navíc po té, co jsem u Rodaw narazila na recenzi, která je vážně samá chvála, jsem přesvědčená, že knihu prostě musím mít. Takže zrovna dnes mám v plánu si ji objednat, i když ještě malinko váhám, ale myslím, že mé rozhodnutí už je předem jasné.
Recenze: Lucerna v temnotě

10. října 2012 v 9:50 | Ronnie |  Reviews
Originální název: The Lantern
Autor: Deborah Lawrenson
Nakladatelství: Fortuna Libri, 2012
Vydání: Hardback, 392 stran
První věta: Některé vůně zajiskří a rychle vyšumí jako třeba kůra z citrusových plodů nebo dotek máty.

Anotace: Moderní gotický román o lásce, tajemství a vraždě je svěžím počteníčkem, které vás přenese do malebné Provence. Hlavní hrdinka Eve potkává šarmantního, ale uzavřeného Doma ve Švýcarsku. Je to jako zásah blesku - chtějí být spolu, a tak se společně vydávají na jih Francie, do opuštěného domu obklopeného voňavými poli levandule. Oboustranné okouzlení umocňuje odloučená poloha domu a překrásná tajuplná lucerna, která ho osvětluje... Pod vlivem nádherné provensálské krajiny, opojné vůně léta se Eve cítí tak jako nikdy předtím. S přicházejícím podzimem se ochlazují dny i Domova láska... Co přinese zima?