Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Recenze: Erebos - Hra, která zabíjí

1. srpna 2012 v 16:30 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Erebos
Autor: Ursula Poznanski
Nakladatelství: Fragment, 2011
Vydání: Paperback, 320 stran
První věta: Tři hodiny a deset minut a Colin pořád nikde.

Anotace: Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?
Nick Dunmore je naprosto normální student, který vede obyčejný život, podobně jako jeho vrstevníci. Rád hraje počítačové hry, našel zálibu v basketballu, ničím se skrátka neliší od ostatních. Pak v jeho životě však nastane nečekaná změna.

Začne to podivným chováním Nickova kamaráda Colina, později si Nick všimne, že si studenti mezi sebou ve škole vyměňují podivný balíček, kolem kterého všichni nadělají spoutu tajností... Nick zpočátku nechápe, jak je možné, že se k němu tahle ,,záhada" ještě nedostala.. pak to ale konečně přijde. Nick od jedné ze spolužaček dostane TO na co tak čekla. Je to DVD. Brynne, která mu DVD dala musí slíbit, že se o tom nikomu nezmíní ani slovem, to jen podnítí jeho zvědavost...

Když Nick dorazí domů, netrpělivě se chce dozvědět, co se uvnitř skrývá... Je to hra jménem Erebos, její instalace je však neuvěřitelně pomalá a tak Nicka chvílemi opouští trpělivost, pak se hra konečně spustí. A Nick konečně může začít hrát!...

Na začátku Nick hraje za univerzální postavu, za Bezejmenného hrdinu, později si může vytvořit vlastní postavu, on si vybere Temného elfa, kterého pojemenuje Sarius a teď konečně může začít to právé dobrodružství...


První věc, která mě na knize upoutala je obálka, která působí otrhaně, poškozeně a celkově poničeně, to je právě to zajímavé, protože u jiné nové kníhy jsem se s tím ještě nesetkala. Když se člověk na obálku podívá, určitě si hned všimne oka, které Vás jakoby sleduje, mě příjde docela strašidelné, protože mi připadá, že se na mě skutečně dívá, což myslím dobře vystuhuje celkovou atmosféru knihy. Nick je na začátku úplně normální a pak můžeme být svědky toho, co všechno se může stát, když Vás přemůže nějaká závislost.

Námět knihy je opravdu originální a je taky moc dobře vymyšlená a napsaná, takže čtenáře rozhodně upoutá. Anotace slibuje thriller a to splňuje, sice se nejedná o nic děsivého, ale takové to mrazení v zádech člověk rozhodně místy zažít může. Je to opravdu výborný příběh, který hezky postupně vykresluje, jak se Nick stává na hře závislý a poukazuje i na důsledky s tím spojené, takže mě příjde, že je to dost zajímavé a naučné. Jedná se o napínavý příběh, kniha je čtivá a autorka to všechno vymyslela opravdu dobře.

Kniha se čte dobře, je to zase něco jiného než to, na co jsem zvyklá a co čtu obvykle, ale to mi rozhodně nevadilo, protože příběh je opravdu moc dobře zpravcováný a čtenáře dokáže upoutat. Je to napínavé čtení, rozhodně nečekejte žádnou romantiku, nějaké náznaky sem a tam kniha sice má, ale jak už i anotace napovídá, na tom kniha rozhodně stavěná není. Což pro mě, jako pro věčnou romantičku je trochu škoda, ale proč někdy trochu nepřeladit a nezkusit taky něco jiného?.


Erebos je opravdu zajímavá kniha, čte se jedním dechcem, protože tím, jak je napsaná čtenáře neuvěřitelně napíná a vy prostě budete chtít vědět, co se stane dál a hlavně, jak to celé dopadne. Knihu tedy rozhodně doporučuju a dávám 5 hvězdiček, protože si to rozhodně zaslouží.


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství FRAGMENT.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | E-mail | Web | 7. srpna 2012 v 11:42 | Reagovat

Miluju tuhle knížku!! :-)  :-)

2 Nells Nells | Web | 28. srpna 2012 v 19:29 | Reagovat

Abych pravdu řekla, tato kniha se mi moc nelíbila, lepší je Modrá sféra (mají stejné téma), kniha mi přišla chvílemi nedomyšlená atd. Jinak hezká recenze :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama