Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Srpen 2012

Recenze: Eragon

20. srpna 2012 v 9:57 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Eragon
Autor: Christopher Paolini
Série: Odkaz Dračích jezdců
Díl: první
Nakladatelství: Fragment, 2010
Vydání: Hardback, 488 stran
První věta: Vítr skučel nocí a přinášel s sebou vůni, která změní svět.

Anotace: Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.Bylo nebylo (2)

9. srpna 2012 v 10:00 | Ronnie |  Bylo nebylo

Čtvrteční meme z dílny Kath, jehož úkolem je zveřejnit první větu z knihy, kterou aktuálně čtete.

Název: Dokonalý pár
Autor: Ally Condie

Když jsem nyní našla způsob, jak vzlétnout, jakým směrem se mám vydat do noci?


Waiting on Wednesday (1)

8. srpna 2012 v 14:00 | Ronnie |  Waiting on Wednesday

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.Modrá jako safír
Autor: Kerstin Gier
Nakladatlelství: CooBoo
Anotace:Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!


První díl z této série, Rudá jako rubín, se mi opravdu moc líbil a tak jsem rozhodně moc zvědavá na pokračování, které sice už snad nemůže být lepší, prootže první díl byl jedním slovem bomba, ale třeba budu mile překvapena, no rozhodně by mi to nevadilo :-)... a navíc zase ta obálka.
Teaser Tuesday (2)

7. srpna 2012 v 13:15 | Ronnie |  Teaser Tuesday
Úterní meme pořádané Should Be Reading.

O co jde:
  • Popadni knihu, kterou právě čteš
  • Otevři ji na náhodné stránce
  • Napiš dvě teaserové věty z této stránky
  • Nezahrnuj do toho spoilery
  • Napiš jméno autora a název knihy, aby si ji mohli ostatní přidat ke svému seznamu k přečtení
Název: Vzpoura
Autor: Andrea Cremer
Usmála se, ale vůbec to nevypadalo vesele.
Zaplavila mě naděje i strach.

Bylo nebylo (1)

2. srpna 2012 v 14:30 | Ronnie |  Bylo nebylo

Čtvrteční meme z dílny Kath, jehož úkolem je zveřejnit první větu z knihy, kterou aktuálně čtete.


Název: Vzpoura
Autor: Andrea Cremer

Všude kolem se neustále ozýval křik.


Recenze: Erebos - Hra, která zabíjí

1. srpna 2012 v 16:30 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Erebos
Autor: Ursula Poznanski
Nakladatelství: Fragment, 2011
Vydání: Paperback, 320 stran
První věta: Tři hodiny a deset minut a Colin pořád nikde.

Anotace: Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?Waiting on Wednesday (1)

1. srpna 2012 v 13:00 | Ronnie

Středeční meme pořádané Breaking the Spine. Jedná se o zveřejnění jedné knihy, kterou bychom si rádi přečetli.Loď mezi hvězdami
Autor: Beth Revis
Nakladatlelství: CooBoo
Anotace: Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby "zmrazený pasažér" na vesmírné lodiUniversuma čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel.
Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít. A pokud rychle něco nepodnikne, její rodiče budou další na řadě. Proto teď musí co nejrychleji rozluštit skrytá tajemstvíUniversa. Ale na jejím seznamu podezřelých figuruje i jediný člověk, na kterém jí záleží: Syn, budoucí vůdce lodi a láska, která přišla znenadání.


První věc, která člověka na této knize rozhodně zaujme je její obálka, která je jednoduše prostě nádherná. A po přečtení anotace a ukázky z knihy jsem si byla jistá, že si knížku musím přečíst, na což se už opravdu moc těším.