Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Červenec 2012

Teaser Tuesday (1)

31. července 2012 v 11:00 | Ronnie |  Teaser Tuesday
Úterní meme pořádané Should Be Reading.

O co jde:
  • Popadni knihu, kterou právě čteš
  • Otevři ji na náhodné stránce
  • Napiš dvě teaserové věty z této stránky
  • Nezahrnuj do toho spoilery
  • Napiš jméno autora a název knihy, aby si ji mohli ostatní přidat ke svému seznamu k přečtení

Název: Dva meče
Autor: Karolina Limrová

Nevzpomínám si kudy jsem jel.
Vrátil jsem se do kuchyně a dýku odložil na kuchyňskou linku.


Recenze: Nemám žádné jméno

30. července 2012 v 8:30 | Ronnie |  Reviews
Autor: Dagmar Hilarová
Nakladatelství: Fragment, 2012
Vydání: Hardback, 96 stran
První věta: Svět je jeden velký ranč a život nosí lokty zatraceně nízko.

Anotace: Neuvěřitelný příběh české básnířky a spisovatelky Dagmar Hilarové. Krátce před patnáctými narozeninami byla transportována do terezínského ghetta a strávila zde více než dva roky.
Knihu vydala pod svým jménem nizozemská spisovatelka Miep Diekmann, která si autorství neprávem přisoudila poté, co jí skutečná autorka důvěřivě svěřila svůj rukopis. Po více než třiceti letech vychází autorské dílo Dagmar Hilarové, které získalo již tři významná literární ocenění, v českém jazyce, jak si to vždy přála.

Recenze: Má noc je Tvůj den

29. července 2012 v 1:10 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Could it be Magic
Autor: Melanie Rose
Nakladatelství: Metafora, 2011
Vydání: Paperback, 328 stran
První věta: Frankie mě v Downs radostně táhla prašným parkovištěm na zastřižený trávník, kde jsem se zastavila, abych se nadýchala podzimního vzduchu, nakonec vděčná, že jsem venku: pryč z výfukového zápachu blízké silnice a stísněnosti malého bytu.

Anotace: Jessiku Taylorovou zasáhne blesk. Když se pak ale v nemocnici vzbudí, všichni jí tvrdí, že je jakási Lauren Richardsonová, matka čtyř dětí. Lékaři její protesty přičtou ztrátě paměti a Jessice nezbývá než odjet s manželem (kterého ovšem nikdy neviděla).
To horší má ale teprve přijít. Zatímco jako Lauren spí, jako Jessica vede dál svůj život svobodné slečny. A kdykoli usne jako Jessica, probudí se coby uhoněná matka s horou problémů. Jedním z nich je maličký Teddy s mozkovou dysfunkcí, pak manžel Grant, který nejspíš něco tají, umíněný mladý muž, který byl zřejmě jejím milencem… Je toho zkrátka dost a jedna duše ve dvou tělech má co dělat, aby to všechno zvládla. S láskou jde ale všechno. Dokonce i nemožné.


Recenze: Pod nekonečnou oblohou

24. července 2012 v 14:25 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Under the never sky
Autor: Veronica Rossi
Série: Nebe
Díl: první
Nakladatelství: Knižní Klub, 2012
Vydání: Hardback, 328 stran
První věta: Světu za zdmi Lusku říkali ,,Obchod se smrtí".

Anotace: První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů


Vyhlášení soutěže: Vítejte prázdniny

15. července 2012 v 11:54 | Ronnie |  Soutěže

Je tady dlouho očekávené vyhlášení souteže Vítejte prázdniny z dílny Rodaw. Soutěžit jste mohli o dvě knihy a sice o ,,Chvíle před koncem" a ,,The body Finder".
Zapojilo se Vás podle mě poměrně dost, vůbec jsem to nečekala, takže s účastí jsem spokojená a hlavně jsem ráda, že Vás ceny zaujaly.

Tak a teď konečně k tomu, co všechny zajímá asi nejvíc... kdo se může radovat z výhry?... :-)


Recenze: Kouzlení

5. července 2012 v 22:10 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Spells
Autor: Aprilynne Pike
Série: Křídla
Díl: druhý
Nakladatelství: Fortuna Libri, 2012
Vydání: Hardback, 368 stran
První věta: Laurel stála před domem a pečlivě pozorovala okraj lesa.

Anotace: Být florelou v lidském světě není úplně jednoduché. Kromě toho, že vám jednou do roka na zádech rozkvétá květ, musíte tajit záležitosti florel a florelů před lidmi. Laurel má naštěstí poměrně tolerantní rodiče a přítele Davida. Jak se jim ale bude líbit, že Laurel musí strávit dva měsíce ve florelí Akademii a začne tajemnou říši navštěvovat daleko častěji? Ani potíže z loňského roku hlavní hrdinku neopustí a znovu bude čelit nebezpečím nadpřirozeného světa. Podaří se jí se ochránit svou rodinu a přátele?