Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Recenze: Návrat domů

29. června 2012 v 10:32 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Coming home
Autor: Melanie Rose
Nakladatelství: Metafora, 2012
Vydání: Paperback, 400 stran
První věta: Odpočívadlo bylo malé a blátivé a stálo na něm, na jeho vzdálenějším konci, jen jedno další auto.

Anotace: Všichni znají pravidla, jenom ona ne. Dokonce ani neví, kdo je a jak se ve sněhové bouři, ve které málem umrzla, ocitla. V rodině jejího zachránce se o ni postarají, ale Kate (jak si začne říkat, protože nezná ani své jméno) si připadá jako v podivném snu. Co si taky myslet, když domněle němé děvčátko promluví, aby jí sdělilo, že jeho mrtvá sestra ji čekala? Když se po domě možná promenují duchové, všude je samá záhada a nakonec se do všeho zaplete dívka z viktoriánských dob.
Je snad možné, že jsme žili už mnohokrát předtím? A že se v nových zrozeních můžeme vracet ke svým selháním, abychom je napravili, k dávným bolestem, abychom je utišili - ale zejména ke svým láskám, které nikdy nepominou…

Ztratila se uprostřed sněhové bouře a po hrozném zážitku, kdy se ocitla doslova na pokraji smrti, se probouzí promrzlá a zesláblá v cizím domě.
Život zasadil Kate, jak si sama začne říkat, když po něhodě kompletně příjde o paměť, zasadil krutou ránu, nejen, že vůbec neví kdo je, jak to vypadá, nyní se musí vypořádat i s věcmi dávno zapomenutými...

V domě svého zachránce, Vincenta, se Kate seznámí s jeho němou dcerkou Jadie, která jakoby z ničeho nic začne opět mluvit a bude to právě Kate, se kterou Jadie jako s první po dlouhých dvou letech mlčení poprvé promluví. Holčička se zmíni o své sestře Amber, která Kate údajně očekávala, na tom by možná nebylo nic zas tak zvláštního, nebýt faktu, že Amber je už několik let mrtvá. Tyto informace sice sice znepokojí, ale ona sama má na první pohled daleko závažnější potíže... musí přece zjístit, kdo vlastně je... To se má vyřešit, když se Kate po pár dnech naprostého nevědomí o svém vlastním životě, seznámí s hypnoterapeutem Colinem, který se jí pokusí ,,vyléčit" paměť a prostřednictvím hypnózy jí pomoci vzpomenout si na její zapomenutý předchozí život. Když se Kate ocitá v hypnotickém stavu, začně vyprávět zvláštní příběh, který jak se ukáže patří Kitty, dívce z Viktoriánských dob. Kate životní osud Kitty zaujme natolik, že se k němu v hypnóze stále vrací a postupně zjišťuje další poznatky a události z jejího života... a jak se ukáže, obě ženy jsou nejspíš zpřízněny způsobem, který by kde koho opravdu nenapadnul.
Po přečtení anotace, jsem popravdě vůbec nevěděla, co bych měla od knihy očekávat. Zaujala mě, to ano, ale nemohla jsem si představit, o co přesně půjde, jak to bude pojaté a podobně. Ze začátku mi dělalo trochu potíže se do knížky začíst, ale po pár kapitolách, mě děj naprosto pohltil a já jsem nedělala nic jiného, než bylo čtení. Návrat domů se ukázal být nesmírně zajímavou a hodně čtivou knihou. Překvapilo mě, že alespoň podle mého názoru, nebyla ani předvídatelná, jistě, některé věci jsou prostě jasné hned, ale co se hlavní zápletky týká, opravdu jsem byla mile překvapena, jak se všechno vyvýjelo a ani ve snu by mě nenapadlo, že věci poběží tímto směrem.

Autorka svůj příběh vypráví velmi svěže a kniha se čte moc příjemně a opravdu hezky rychle plyne. Co se týká jiných knih autorky Melanie Rose, určitě se chystám na ,,Má noc je tvůj den", o které jsem sice slyšela, že je taky skvělá, ale Návrat domů se lidem povětšinou líbil o něco víc...

Hlavní hrdinka, Kate, mi byla ihned velice sympatická a moc jsem si ji oblíbila. Podařilo se mi dobře vcítit do její kůže a musím uznat, že to opravdu němela jednoduché ať už s tím, že ztratila paměť a vůbec netušila kdo je nebo co vlastně dělá, nebo tím, co se jí přihodilo při hypnotické terapii... zažít něco takového jako ona, bych určitě nechtěla, ale zážitky z Kittyna života, kterých Kate byla svědkem, mě moc zaujaly, bylo to příjemné odreagování a možná bych taky něco takového chtěla vyzkoušet...

U ostatních postav, oceňuji jejich charaktery, které byly naprosto odlišné, každý byl jiný a svým způsobem sám sebou, i když ani oni to neměli tak úplně snadné. A proto bylo jejich chování občas zvláštní, ale proto se jistě najde pochopení. Některé jsem měla ráda víc, nekteré méně, ale nemůžu říct, že by tam byl někdo kdo by mi vůbec neseděl, to ne. U některých postav, jsem vážně nevěděla, co si o nich mám myslet, jací vlastně jsou a někteří mě opravdu překvapili.

Zajímavá zápletka je plusem sama o sobě, dřív jsem podobné knihy ještě nečetla, ale moc se mi tento příběh zalíbil a myslím, že se určitě porozhlédnu i po dalších takto pojatých knihách, kterým jistě není málo. Já jsem sice nikdy moc nebyla na romány, ale Návrat domů byl ozvláštněn a doplněn něčím, cp jinde nenajdeme.Návrat domů byl velmi příjemným odreagováním, kniha se mi opravdu moc líbila a proto dávám 5 hvězdiek, které si plně zaslouží. Můžu jedině doporučit.


Za poskytnutí recenzního výtisku opravdu moc děkuji nakladatelství METAFORA. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ells Ells | Web | 3. července 2012 v 15:10 | Reagovat

Konečně nelituji toho, že jsem si ji objednala. Recenze je skvělá. ;-)

2 Tangerine Tangerine | E-mail | Web | 4. července 2012 v 10:23 | Reagovat

Kniha vypadá hodně zajímavě..:) Nejspíš po ní v knihkupectví také sáhnu, děkuju za skvělou recenzi..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama