Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Květen 2012

Recenze: Rudá pyramida

24. května 2012 v 19:16 | Ronnie |  Reviews
Originální název: The Red Pyramid
Autor: Rick Riordan
Série: Kronika Cartera Kanea
Díl: první
Nakladatelství: Fragment, 2012
Vydání: Hardback, 408 stran
První věta: Máme jenom pár hodin, takže dávej dobrý pozor!

Anotace: První díl nové trilogie Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)!
Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat!
Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor - egyptští bohové se probouzejí! Začínají nejděsivější Vánoce, jaké kdy Carter a Sadie zažili… Od toho dne se život čtrnáctiletého Cartera a dvanáctileté Sadie obrátí naruby. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a poznají tajemné egyptské bohy mnohem líp než z otcových výkladů a exponátů v muzeích.
Objevte zblízka starověký Egypt s jeho magií, dobrem i zlem a připojte se k dobrodružné výpravě sourozenců Kaneových!Recenze: Rudá jako rubín

22. května 2012 v 9:26 | Ronnie |  Reviews
Originální název: Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten
Autor: Kerstin Gier
Série: Láska nezná čas
Díl: první
Nakladatelství: CooBoo, 2012
Vydání: Hardback, 335 stran
První věta: Padla na kolena a začala plakat, on se mezitím rozhlížel na všechny strany.

Anotace: Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.
Návrat

20. května 2012 v 10:11 | Ronnie |  •About Blog
Zdravím. Tento článek, mimochodem první po opravdu dlouhé době (k tomu se ještě dostanu), jsem se rozhodla pojmou snad krátce a hlavně informativně.

Tak tedy jako první, důvod mé nepřítomnosti. Internet. Dlouhou dobu jsme se potýkali s problémy s internetem, proto jsem neměla k blogu přístup, což mě mrzí, protože to tu po tu dobu upadalo (pokud bylo/je co?)
No každopádně, jak jste si možná už všimli v aktualitách v menu, blog je teď plně obnoven, čímž se dostávám k další věci...

Rozhodla jsem se, i když zatím ne úplně 100%, že zároveň s obnovení činnosti blogu, obnovím, chcete-li znovu rozjedu meme, do kterých jsem se zapojila. Mám tím namysli opravdu nový začátek, tedy všechny předchozí příspěvky, které byly předtím dost nepravidelné, budou odstraněny a začně se od začátku, hezky nanovo a já se pokusím aby se zde články objevovaly skutečně tak, jak mají....

A teď ještě k poslední věci, stále ještě pokračuje rekonstrukce blogu, kterou jsem nestihla dokončit, tak se k tomu teď snad dostanu a vše bude co nejdřív přesně tak, jak má být.