Anotace a obrázky obálek knih pocházejí z oficiálních stránek nakladatelství, které knihu vydává.

Posuď knihu podle obalu (2)

11. března 2012 v 12:28 | Ronnie |  Posuď knihu podle obalu

Úkolem tohoto nedělního meme z dílny Syki je zveřejnění jedné libovolné knihy a posouzení její obálky.


Název: Povolání: Zaklínačka
Autor: Olga Gromyko
Anotace: Fantasy dobrodružství o mladé zaklínačce, která se umí ohánět lépe slovy než mečem a dar použití magie dostala snad od všech sudiček.
Volha Redná, osmnáctiletá studentka praktické magie, dostane za úkol vydat se do upírského panství a zjistit, co je pravdy na hlášení o tamním výskytu krvelačného netvora. Podivné je, že takovým úkonem byla pověřena právě ona, ne nějaký jiný, zdatný zaklínač. Navíc prostředí plné upírů není právě ideálním místem pro mladou dívku… Hlavní hrdinka má ovšem dvě silné zbraně: talent pro magii a ostře nabroušený jazyk. Nezalekne se skoro ničeho - ani partičky nabroušených upírů, ani podivné příšery, která ji chce sežrat, ani protivného profesora. Snad jen ta zápočtová práce, co musí napsat, jí dělá vrásku na čele.
Humorná fantasy o drzé mladé zaklínačce je napsána svižným jazykem, čtenáře snadno zaujme a pobaví. Sympatická hlavní hrdinka je nosným pilířem celého příběhu, vyšperkovaného vtipnými dialogy a dobrodružnou zápletkou. Nejedná se o následovnici ani Harryho, ani Geralta… je tu prostě Volha.

Názor na obálku: Tohle je přesně ten typ obálky, který vás okamžitě upoutá. Kresby Romana Kýbuse jsou prostě nádherné a tato v kombinaci s trochu tajemnými barvami, ihned bije do očí. Takže obálka je skvělá, moc krásná klidně bych si knížku koupila už jen podle obálky, protože mít doma v knihovničce knihu s tak úžasnou obálkou, si klidně nechám líbit.


Nemůžu jinak, já tuhle obálku prostě zbožňuju, nejde mi, se na ni vynadívat, vážně se mi moc líbí, parádní.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama